16 червня 2021, 12:26

Кабмін затвердив порядок перевірки покупців земельних ділянок с/г призначення

Пресслужба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам статті 130 Земельного кодексу України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Запровадження держреєстрації та створення Містобудівної палати: реформа містобудівної діяльності за законопроєктом"

Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.

За словами першого заступника Міністра юстиції Євгенія Горовця, завдяки прийняттю цієї постанови будуть реалізовані на практиці положення Закону щодо запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення.

«Ми розробили чіткий механізм перевірки осіб, які бажають купити землю сільськогосподарського призначення, вимогам українського законодавства. Завдяки цьому громадяни України зможуть реалізувати своє конституційне право на вільне розпорядження своєю власністю», - зазначив Євгеній Горовець.

Він повідомив, що порядок визначає послідовність дій нотаріуса щодо перевірки фізичної особи/юридичної особи - набувача з метою посвідчення ним правочину про відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Така перевірка включатиме, зокрема:

  • встановлення особи набувача земельної ділянки сільськогосподарського призначення;
  • встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;
  • перевірку застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції»;
  • перевірку віднесення набувача до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності, сформованого у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • визначення загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності набувача.

«За результатами проведеної перевірки набувача нотаріус складатиме протокол, в якому зазначатиметься інформація про відповідність або невідповідність вимогам Земельного кодексу України. Проведення перевірки здійснюватиметься з використанням, з-поміж іншого, відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», - заявив заступник Міністра.

Перевірка відповідності власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України, буде проводитися органом, що здійснює державний контроль за використанням та охороною земель. У разі виявлення порушення відповідних вимог зазначеним органом будуть готуватися матеріали для подання позову до суду про конфіскацію відповідної земельної ділянки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати