30 вересня 2020, 14:57

Кабмін затвердив державний стандарт базової середньої освіти

Урядовий портал

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 30 вересня затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Він набуде чинності з 2022 року та стосуватиметься учнів, які навчаються за дванадцятирічною програмою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ІТ-спеціалісти: спрощено кваліфікаційні вимоги у межах квот на імміграцію".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що компетентності та навички, закладені в Державному стандарті базової середньої освіти базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу.

Зокрема, документ визначає 11 ключових компетентностей, які мають здобути  школярі. Серед них:

 1. вільне володіння державною мовою;
 2. здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
 3. математична компетентність;
 4. компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;
 5. інноваційність;
 6. екологічна компетентність;
 7. інформаційно-комунікаційна компетентність;
 8. навчання впродовж життя;
 9. громадянські та соціальні компетентності;
 10.  культурна компетентність;
 11. підприємливість і фінансова грамотність.

Зокрема, стандарт стане основою для розроблення типової освітньої програми для базової школи, яка складатиметься з варіантів типових навчальних планів та каталогів модельних навчальних програм, а також інших освітніх програм згідно з вимогами Закону "Про повну загальну середню освіту". 

Державний стандарт також містить дані про загальний обсяг навчального навантаження учнів у базових навчальних планах, орієнтири для оцінювання навчальних досягнень та підходи до державної підсумкової атестації. 

Зазначається, що у документі немає поділу на предмети, натомість є освітні галузі – це означає, що розробники освітніх та навчальних програм зможуть як втілювати певну навчальну галузь через окремий предмет, так і комбінувати їх для інтеграції. 

Після затвердження Державного стандарту базової освіти стартує робота зі створення типової освітньої програми та модельних навчальних програм, відбудеться їх експертиза і затвердження. Паралельно відбуватиметься розробка системи оцінювання компетентностей, здобутих на рівні базової середньої освіти. 

З вересня 2021 року розпочнеться пілотування навчально-методичних матеріалів у 5-х пілотних класах Нової української школи.

Нагадаємо, дистанційну форму навчання пропонують узаконити.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати