24 вересня 2020, 13:46

Дистанційну форму навчання пропонують узаконити

Інформаційне управління ВРУ

На розгляді у Комітеті Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій перебуває проект змін до закону про повну загальну середню освіту, який стосується механізму дистанційної форми навчання у разі настання обставин, які унеможливлюють відвідування закладів освіти (№ 4056)


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОН представив проєкт підвищення престижності працівників позашкілля"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Такі зміни потрібні, тому що дистанційна форма навчання у чинному законодавстві хоч і передбачена, але не врегульована належним чином. Обґрунтовуючи необхідність прийняття законопроекту, його автори наголошують: об’єктивно, ми маємо у законодавстві лише окремі згадки про доступність такої форми навчання, а сам порядок та механізми визначаються педагогічною радою закладу освіти.

У документі пропонують, щоб Міністерство освіти і науки розробило та затвердило положення про дистанційну форму навчання, а також — перелік спеціальних ресурсів та засобів, які можуть використовуватись для цього. Якщо законопроект ухвалять, Кабінету Міністрів доведеться передбачити ресурси для комп’ютеризації шкіл та підключення до Інтернету. Такі витрати пропонують визначити в рамках корегування вже виділених субвенцій, тому про додаткові витрати із держбюджету на 2021 рік не йдеться.

Законопроектом № 4056 пропонується доповнити закон про повну загальну середню освіту статтею 26, яка дає визначення, що таке дистанційна форма навчання. Формулювання пропонують викласти так: «Це особлива організація освітнього процесу поза межами освітнього закладу та в умовах віддаленості учасників на базі інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій для учнів, вихованців, які навчаються у закладах загальної освіти, відповідно до особливостей, встановлених освітньою програмою закладу освіти». Передбачається також, що дистанційне навчання може тимчасово застосуватися й під час введення режиму надзвичайної ситуації чи надзвичайного стану.

Нагадаємо, у МОН нагадали про неприпустимість політичної агітації в школах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати