Інститут внутрішніх аудиторів нещодавно випустив на допомогу аудиторам рекомендації щодо впровадження Кодексу етики внутрішнього аудитора.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Врегульовано правовий статус Міжнародного союзу нотаріату".
Про це зазначають у ПАБУ.
Так, Кодекс етики внутрішнього аудитора вимагає дотримання чотирьох основних принципів: чесності, об’єктивності, конфіденційності та професійної компетентності. Зокрема, для дотримання принципу чесності керівник внутрішнього аудиту може попросити аудиторів у письмовій формі підтвердити ознайомлення з Кодексом етики внутрішнього аудитора; надає підлеглим можливості для участі в навчальних заходах з етичних питань; власним прикладом демонструє правильну та етичну поведінку тощо.
Для дотримання принципу об’єктивності керівник внутрішнього аудиту створює відповідні політики та процедури, у т.ч. щодо отримання внутрішніми аудиторами подарунків та винагород.
Внутрішні аудитори також повинні докладати максимум зусиль для забезпечення власної об’єктивності, у т.ч. вони здійснюють збалансовану оцінку всіх релевантних обставин у такий спосіб, аби будь-який інший аудитор, отримавши доступ до робочих документів аудиторського завдання, дійшов тих самих висновків.
Для забезпечення конфіденційності керівник внутрішнього аудиту проводить консультації з юридичною службою для того, щоб визначити, яку саме інформацію можна транслювати за межі організації.
Нагадаємо, в Україні з'явиться платформа для інвестицій в проекти відновлюваної енергетики.