14 березня 2024, 18:18

«Ілляшев та Партнери» стягнули 2 млн євро на користь українського державного підприємства

«Ілляшев та Партнери»

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси державного підприємства зі сфери управління Міністерства оборони України в арбітражному спорі з продавцем військової техніки зі Словацької Республіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Українська держкомпанія уклала зі словацьким продавцем договір поставки, що мав забезпечити потреби українських захисників для відсічі збройній агресії рф. Незважаючи на належне виконання українським підприємством своїх зобов’язань за контрактом та своєчасну повну сплату авансу, іноземний партнер поставив лише половину від законтрактованої кількості одиниць техніки і, як виявилося під час здачі товару державному замовнику, з численними дефектами, які постачальник відмовився усунути.

З метою захисту інтересів української державної компанії юридична фірма «Ілляшев та Партнери» звернулась до Віденського міжнародного арбітражного центру (VIAC). В процесі розгляду справи команда практики міжнародного арбітражу «Ілляшев та Партнери» довела, що іноземний постачальник допустив істотні порушення умов контракту, не виконав свої зобов’язання щодо якості та поставки військової техніки, що дало право держкомпанії правомірно розірвати контракт за нормами Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 року.

Одноособовий арбітр VIAC погодився винести рішення на користь української держкомпанії. VIAC зобов’язав словацьку компанію сплатити понад 2 млн євро, що включають:

  • усю суму авансу за контрактом;
  • відсотки за порушення грошового зобов’язання за правом Словаччини за весь період прострочення до моменту повної сплати суми боргу;
  • збитки держкомпанії, які та зазнала внаслідок стягнення з неї штрафних санкцій за невиконання державного контракту, присуджених рішенням українського суду;
  • витрати, понесені держкомпанією за зберігання дефектних товарів; 
  • реституційні відсотки за користування авансом;
  • передбачену контрактом неустойку за порушення строків постачання товару; 
  • відшкодування витрат державного підприємства, понесених на захист своїх інтересів в арбітражі VIAC.

Проєкт супроводжував радник «Ілляшев та Партнери» Роман Процишин під керівництвом старшого партнера Романа Марченка. Над проектом також працювали юристи Михайло Чураков і Катерина Солодовник. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати