22 січня 2021, 13:03

Іллінойс стане першим штатом, що скасує грошову заставу

Іллінойс готовий стати першим штатом, який припинить здійснення виплат досудового звільнення, які називають облігацією чи заставою, так як штат ухвалив Закон про досудову справедливість.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє британська газета The Guardian.

У залах судових засідань США виплати досудового звільнення, які називаються облігацією чи заставою, створюють подвійну систему правосуддя - одну для багатих, які можуть заплатити за вихід із досудового ув’язнення, а іншу для тих, хто цього не може собі дозволити. Дослідження також показали, що сотні тисяч американців у кінцевому підсумку визнають свою провину або отримують суворіші вироки через недоступні зв'язки, незалежно від того, винні вони чи ні.

Грошова застава є основною проблемою расової справедливості. По всій країні чорношкірих, латиноамериканців та корінних жителів тримають під вартою і призначають набагато вищі ставки застави, ніж представникам інших національностей. Якщо суд погоджується на  грошову заставу, то чорношкірі мають сплатити значно більшу суму, ніж усі інші етнічні та расові групи, і менш імовірно, що вони зможуть внести цю суму застави. Рішення про заставу судді зазвичай можуть встановити менш ніж за хвилину, і людям з майже однаковими звинуваченнями часто призначають заставу, яка відрізняється на десятки тисяч доларів.

Численні дослідження показали, що застава мало що робить для досягнення передбачуваної мети - забезпечення присутності у суді - люди, звільнені під підписку про невиїзд, мають такі ж шанси повернутися до суду для судового розгляду, як і люди, які мають грошові зобов’язання і не мають повторних злочинів за час очікування судового розгляду.

Тепер, після історичного голосування в Генеральній Асамблеї штату Іллінойс, цей штат стане першим у країні, який припинить використання грошової застави.

Інші штати стикаються з невдачами у своїх спробах щодо сплати коштів за рішення про затримання: Нью-Джерсі різко обмежив використання застави готівкою, не викорінюючи її повністю, а спроба Каліфорнії припинити цю практику шляхом загальнодержавного референдуму виникла в минулому році, проте не доведена до кінця.

«Ми змогли використати більшість найкращих речей з політичних змін інших штатів, але також поставили планку дуже, дуже високо. Це найпрогресивніша досудова реформа в країні», - сказала Шарлін Грейс, член коаліції з Чиказького фонду облігацій громад. «І важливо пам'ятати, що непідйомні грошові зобов'язання, що призводять до досудового ув'язнення, є явно неконституційними, і в судах їх будуть оскаржувати в найближчі роки».

Шароне Мітчелл, інший член коаліції з Іллінойського проєкту правосуддя, сказав: «Ми хочемо припинити грошові зобов'язання, але ми також хочемо зменшити кількість досудових ув'язнень, і останнє дійсно важливіше за перше».

Закон про досудову справедливість, серед інших положень, суттєво обмежує види звинувачень, за які особа підлягає попередньому ув’язненню: ніхто, заарештований за проступок, за винятком домашнього насильства, не може потрапити до тюремного ув'язнення і за звинуваченнями, які навряд чи призведуть до засудження, особа також не підлягатиме попередньому ув’язненню.

«Досудове ув'язнення повинно бути скоріше винятком, ніж правилом», - пояснив Мітчелл.

Інші аспекти Закону включають вимоги до надійного збору досудових даних та положення про те, що пропуск дати суду не буде причиною для негайного досудового ув'язнення. Закон ще має бути підписаний губернатором Джей Робертом Притцкером, а після цього положення Закону будуть впроваджені протягом двох років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати