02 липня 2020, 10:29

IASB опублікувала зміни до МСФЗ 17 "Страхові контракти"

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності (International Accounting Standards Board, IASB) опублікувала зміни до МСФЗ 17 "Страхові контракти", мета яких - допомогти компаніям упровадити цей стандарт та полегшити обґрунтування фінансових результатів діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як внутрішнім аудиторам пристосувати свою роботу до нових економічних умов".

Про це зазначають у ПАБУ.

При цьому основоположні принципи МСФЗ 17 залишаються незмінними. Внесення змін, що є відповіддю на бажання зацікавлених сторін, має на меті:

  • зменшити витрати, спростивши деякі вимоги стандарту;
  • полегшити обґрунтування фінансових результатів діяльності;
  • полегшити перехід, відклавши дату набуття чинності стандартом на 2023 р. та спростивши вимоги для першого застосування МСФЗ 17.

Голова IASB Ханс Хугерворст заявив: "Ми прислухалися до зауважень та внесли до МСФЗ 17 зміни, які допоможуть компаніям успішно впровадити такий необхідний стандарт".

Як зазначається, відтермінування дати набуття чинності на два роки, тобто застосування стандарту до річних звітів за періоди, що починаються 1 січня 2023 р. та пізніше, забезпечить час для впорядкованого прийняття зміненого стандарту МСФЗ 17 всіма країнами.

IASB також опублікувала зміни до попереднього стандарту, що стосувався страхових контрактів, МСФЗ 4. Отже, страховики можуть продовжувати застосовувати МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" разом з МСФЗ 17.

Нагадаємо, СОТ занепокоєна ситуацією з експортними обмеженнями.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати