25 серпня 2021, 19:03

Хлопчик з обкладинки альбому Nirvana подав на групу до суду

Спенсер Елден, який 30 років тому з'явився оголеним немовлям на одній з найвідоміших обкладинок альбому рок-музики Nevermind від Nirvana, подав до суду на групу, стверджуючи, що в дитинстві його сексуально експлуатували.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британія подала до суду на TikTok через збір даних про дітей"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

У позові, поданому до окружного суду Каліфорнії проти численних сторін, включаючи учасників гурту, вдову Курта Кобейна Кортні Лав та звукозаписні компанії, які випускали чи розповсюджували альбом протягом останніх трьох десятиліть, Елден стверджує, що відповідачі виробляли дитячу порнографію з фотографії, на якій він зображений немовлям у басейні біля доларової купюри.

нірвана                                                      (Джерело: вебсайт wikipedia)

У позові Спенсер Елден звинувачує відповідачів у комерційній сексуальній експлуатації його відтоді, коли він був неповнолітнім, і до сьогодні. «Відповідачі свідомо виробляли, володіли та рекламували комерційну дитячу порнографію з моїм зображенням», – йдеться у позові Елдена.

Елден, якому в момент створення зображення було чотири місяці, стверджує, що він зазнав довічних ушкоджень від обкладинки альбому 1991 р., включаючи постійний емоційний стрес з фізичними проявами, а також втрату освіти, заробітної плати та насолоди від життя.

У позові стверджується, що зображення робить Елдена схожим на «секс-працівника, який намагається зловити доларову купюру». Окрім того, у позові йдеться про те, що Елден ніколи не отримував коштів за появу на обкладинці, а також що його батьки ніколи не підписували згоду на випуск зображення, яке було зроблене спеціально для обкладинки альбому. Хоча раніше повідомлялося, що Елдену заплатили 250 доларів.

У 2016 р. Елден відтворив образ у газеті New York Post, щоб відзначити 25-річчя альбому, зазначивши: «Це круто, але дивно бути частиною чогось такого важливого, чого я навіть не пам’ятаю».

Проте того ж року він сказав: «Останнім часом я думав про те, якби я був не в порядку від того, що мене малого та оголеного показують усім? У мене дійсно не було вибору». У віці 10 років він відтворив цей образ для Rolling Stone. У 2007 р. він повідомив у Sunday Times: «Було жахливо, що багато людей бачили мене голим. Я почуваюся найбільшою порнозіркою у світі».

Роберт Фішер, який розробив обкладинку, зазначив, що автором ідеї зображення був Курт Кобейн, який побачив документальний фільм про народження малюків під водою: «Він думав, що зображення стане чудовою обкладинкою. Це бачення було занадто графічним, тому ми вирішили зробити «живе» фото». Багато шанувальників це сприймають як комічний образ, який сатирично припускає, що група, яка підписала контракт на великий лейбл для альбому, хапається за гроші.

У позові Спенсер Елден вимагає від кожного з 15 обвинувачених відшкодування збитків у розмірі щонайменше 150 тис. доларів США та оплату судових витрат, а також просить розглянути справу в суді присяжних. Відповідачі ще не реагували на позов і не коментували його публічно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати