23 квітня 2021, 19:05

Британія подала до суду на TikTok через збір даних про дітей

Колишній дитячий уповноважений Великобританії Енн Лонгфілд розпочала судову справу проти програми для обміну відео TikTok. Комісар у справах дітей стверджує, що соціальна платформа незаконно збирає особисту інформацію дітей-користувачів. Про це повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Великобританія може змусити Facebook надати поліції доступ до приватних повідомлень"

Енн Лонгфілд, яка обіймала посаду Уповноваженого з прав дитини з березня 2015 року по лютий цього року, подала позов до Вищого суду від імені мільйонів дітей у Великобританії та Європейському економічному просторі, які користуються TikTok з 25 березня 2018 року.

Вона стверджує, що програма порушує законодавство Великобританії та ЄС про захист даних щодо дітей та має на меті зупинити обробку інформації мільйонів дітей, видалити всі наявні дані та виплатити компенсацію, яка, на її думку, може оцінюватися у мільярди фунтів стерлінгів.

Незважаючи на вимогу програми щодо мінімального віку користувачів (13 років), британське недержавне агентство Ofcom минулого року виявило, що 42% дітей віком від 8 до 12 років у Великобританії користуються TikTok. Як й у інших соціальних медіа-компаній, наприклад, Facebook, довгий час існували занепокоєння щодо збору даних, і тому Управління уповноваженого з питань інформації Великобританії розпочало розслідування обробки TikTok персональних даних дітей.

Енн Лонгфілд прокоментувала: «Особисті дані не можуть незаконно масово збиратися та передаватися іншим, швидше за все заради фінансової вигоди. І надмірна кількість цієї інформації – це те, що змусило нас кинути виклик TikTok. Тип інформації, який збирає платформа, не може бути призначений для відеопрограми, особливо це стосується даних щодо точного місцезнаходження».

У судовому позові стверджується, що TikTok збирає особисту інформацію дітей без достатнього попередження, прозорості або необхідної згоди, передбаченої законом, а також без відома батьків та дітей щодо подальших дій з їхньою приватною інформацією. Пані Лонгфілд вважає, що більше 3,5 мільйонів дітей лише у Великобританії могли постраждати внаслідок таких дій.

У політиці конфіденційності TikTok зазначено, що він збирає інформацію, «якою ви ділитесь від сторонніх постачальників соціальних мереж, а також технічну та поведінкову інформацію про ваше використання платформи». Також платформа зазначила, що збирає інформацію з телефонної книги користувача, якщо надано відповідний доступ. Інформація може передаватися постачальникам послуг та діловим партнерам для цілей, що включають рекламу та маркетинг, відповідно до політики соціальної мережі.

Колишній дитячий уповноважений, яка порушила справу, заявила, що бізнес-модель TikTok щодо персональних даних була непропорційною, адже діти не можуть дати усвідомлену згоду. Вона вважає, що цей судовий процес може стати знаковим для встановлення основи відповідальності компаній соціальних мереж щодо дітей та сімей.

Представник TikTok прокоментував: «Конфіденційність та безпека – є головними пріоритетами для TikTok, і ми маємо надійну політику, процеси та технології, які допомагають захистити всіх користувачів, і зокрема підлітків. Ми вважаємо, що претензії необґрунтовані, та і ми маємо намір захищати свою репутацію».

Варто зазначити, що у лютому минулого року китайська компанія ByteDance, юридично розташована на Кайманових островах, що володіє TikTok, була оштрафована на рекордні 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,7 млн доларів) у США за незаконний збір особистої інформації дітей віком до 13 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати