24 січня 2023, 11:34

ГУР: Космічна розвідка росії колапсує під впливом міжнародних санкцій

ГУР МО України

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну акціонерне товариство "Информационные спутниковые системы имени академика М.Ф. Решетнёва" потрапило під міжнародні санкції. Про це повідомило в Telegram ГУР МО України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Арештовано два літаки російського власника вартістю 10 млн євро".

За інформацією воєнної розвідки України, на об’єктах стратегічно важливого для ворога підприємства оборонпрому російські конструктори та науковці серед іншого розробляють так звані "великі очі" – засоби ведення космічної розвідки, – зокрема:

  • "Рєпєй" – проєкт перспективної високоорбітальної системи ведення радіоелектронної розвідки;
  • "Ґєракл-КВ" – проєкт комплексу глобальної космічної командно-ретрансляційної системи;
  • "Сфєра" – проєкт єдиної системи супутникового зв’язку 3 етапу.

У ГУР повідомили, що підприємство розташоване у місті закритого типу желєзноґорск (красноярскій край, рф). Водночас виробництво ключових елементів перелічених об’єктів де-факто зупинене через гострий брак компонентів електроніки як іноземного, так і російського виробництва.

"Йдеться про відсутність сотень тисяч елементів апаратури для космічних модулів. У підсумку планові строки завершення науково-дослідних робіт вказаних комплексів космічної розвідки зірвані та "перенесені" на кілька років: проєкт "Рєпєй" – з 2022 на 2024 рік; проєкт "Ґєракл-КВ" – з 2023 на 2025 рік; проєкт "Сфєра" – з 2025 на 2027", – йдеться в повідомленні.

У розвідці заявили, що через санкції та мобілізацію під загрозою припинення існування невдовзі опиняться ще декілька галузей російської економіки.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати