07 червня 2021, 19:06

Google змінить свою політику щодо реклами та заплатить 220 млн євро штрафу

завершилося французьке антимонопольне розслідування

У результаті розгляду справи щодо зловживання та домінування на ринку Google заявив, що внесе зміни у політику свого рекламного бізнесу. Укладена угода з французьким наглядовим органом з питань конкуренції може допомогти збалансувати владу над рекламою на користь видавців, які контролювали бізнес у еру, коли інтернету не було, але втратили вплив через швидке зростання Google і Facebook. Про це повідомляє вебсайт Reuters.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Google сплатив 1 мільйон гривень штрафу за ненадання інформації АМКУ"

Мирова угода між Google та французькою владою є першим випадком, коли американський технічний гігант погодився внести зміни у свій величезний рекламний бізнес, що становить основну частину його доходу. Крім того, Google також заплатить штраф у розмірі 220 млн євро.

Наглядовий орган з питань конкуренції розпочав розслідування у 2019 році за скаргою News Corp (NWSA.O), французької видавничої групи Le Figaro та бельгійської пресгрупи Rossel.

«Рішення про санкцію для Google має особливе значення, оскільки це перше у світі рішення, яке зосереджується на складних алгоритмічних аукціонних процесах, на які покладається бізнес реклами в інтернеті», — заявила французький антимонопольний керівник Ізабель де Сільва.

Французький наглядовий орган з питань конкуренції у процесі розслідування виявив, що платформа Google для управління рекламою великих видавців — Google Ad Manager — надає перевагу власному ринку реклами в інтернеті — Google AdX,  — де видавці продають місце рекламодавцям у режимі реального часу. Google Ad Manager передавав AdX стратегічні дані, такі як виграшні ціни на торгах, аукціонах. AdX також користувався привілейованим доступом до запитів, зроблених рекламодавцями через рекламні сервіси Google. AdX, зі свого боку, обмінювався даними з Google Ad Manager частіше, ніж з іншими платформами управління рекламою. Тому такі платформи мали вирішальне значення для видавців щодо управління та продажу рекламного простору.

«Відповідно до умов угоди, Google взяв на себе зобов’язання вдосконалити роботу служб Ad Manager з конкуруючими рекламними серверами та платформами продажу рекламного простору», — заявив французький наглядовий орган. Деякі зміни будуть введені до першого кварталу 2022 року, зазначає він, додавши, що Google не буде оскаржувати рішення.

Технологічна платформа також заявила, що погодилася полегшити видавцям використання даних та інструментів Google. «Ми будемо тестувати та розробляти ці зміни протягом найближчих місяців, перш ніж впровадити їх для широкого кола», — додала компанія.

Багатьох видавців у всьому світі бентежить практика реклами, яку застосовують технічні гіганти, успіх яких залежить від обсягу даних, які вони накопичували протягом багатьох років. Більшість продажів Google припадає на пошук та рекламу на YouTube. Але минулого року близько 23 млрд доларів були спрямовані на те, щоб допомогти видавцям продавати рекламу та проводити антимонопольний контроль за зв’язками між компаніями Google.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер привітав таке антимонопольне рішення. «Практика, запроваджена Google для сприяння власним рекламним технологіям, вплинула на пресгрупи, бізнес-модель яких сильно залежить від доходів від реклами», — сказав він. «Це серйозна практика, і вони справедливо санкціоновані».

Французька влада заявила, що це рішення надає можливість видавцям, права яких були порушені рекламною політикою, вимагати від Google відшкодування збитків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати