14 липня 2020, 12:12

​Голова РСУ просить Президента прискорити приведення до присяги новопризначених суддів

Прес-служба РСУ

Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з листом до Президента України Володимира Зеленського з проханням призначити у найкоротший строк дату урочистої церемонії складання присяги суддями.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Засідання РСУ відбудеться 17 липня в Києві".

Про це повідомляє прес-служба РСУ.

Зокрема, РСУ констатує, що видання Президентом України указів у період з 17 вересня 2019 р. по 7 липня 2020 р., яким постановлено призначити у місцевих загальних судах суддів на посади вперше, є позивним аспектом для забезпечення функціонування судової гілки влади. Одночасно, згідно ч. 1 ст. 57 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді. У ч. 2 ст. 57 вказаного Закону зазначено, що суддя складає присягу під час урочистої церемонії у присутності Президента України.

Як зазначається, для здійснення судочинства в порядку, встановленому процесуальним законом, особі, вперше призначеній на посаду судді необхідно скласти присягу судді. Це, зокрема, випливає зі змісту присяги, за якою суддя присягає об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя.

"Зволікання із вирішенням питання приведення суддів до присяги має істотні негативні наслідки для здійснення правосуддя, адже у деяких місцевих судах така ситуація призводить до погіршення оперативності та якості розгляду судових справ, знижує рівень захисту прав і свобод людини і громадянина, у зв’язку з чим виникають серйозні проблеми із забезпеченням реалізації принципу доступності людей до суду та забезпечення їх права на вирішення судом справи упродовж розумного строку, про що неодноразово наголошувалося у попередніх зверненнях Ради суддів України до Президента України та Верховної Ради України", – зазначається у листі.

Зокрема, Голова Рада суддів України звернув увагу Президента України на те, що на даний час у деяких судах у зв’язку з закінченням повноважень суддів, необранням суддів безстроково, не складенням суддями присяги, судочинство на грані припинення.

Нагадаємо, Голова РСУ звернувся до влади щодо виконання умов меморандуму про фінполітику.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати