30 жовтня 2020, 14:50

Голова КСУ сказав, що треба зробити для виходу з правової колізії

Укрінформ

Влада скористалася підказкою КСУ про надання постановою Кабміну тимчасового доступу до декларацій чиновників до моменту ухвалення змін до закону про засади протидії корупції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Голова КСУ публічно попросив у Президента про зустріч".

Про це під час брифінгу заявив голова Конституційного Суду Олександр Тупицький, зазначає Укрінформ.

"Вчора була підказка владі з боку КС, як вийти з цього положення. Звичайно, відмінити рішення КС неможливо, змінити його неможливо, можна дати роз’яснення, але роз’яснення не може змінити суть. Тому була така підказка, якою влада скористалась", - заявив Олександр Тупицький.

Голова КСУ зазначив, що після урядової постанови щодо надання тимчасового доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади, необхідно підготувати Закон за участі секретаріату Конституційного Суду.

Прийняття закону відповідно до рішення КСУ поставить крапку в цьому питанні, вважає Голова КСУ.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року на сайті КСУ було опубліковане рішення суду, згідно якого суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. 

У Трансперенсі Інтернешнл Україна прокоментували дане судове рішення, та зазначили, що воно приведе до низки критичних змін — загрози безвізу, не отримання потрібного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду та нівелювання антикорупційної реформи.

Колишній голова КСУ знайшов плагіат у рішенні щодо антикорупційної реформи

На виконання даного рішення суду НАЗК закрило доступ до реєстру декларацій.

У листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зазначалося, що в ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Водночас Ольга Стефанішина прокоментувала, що позбавити українців безвізу з ЄС через рішення КСУ не вдасться.

29 жовтня Володимир Зеленський оголосив про скликання термінового закритого засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці й обороні країни.

На засіданні РНБО Президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді. 

А в свою чергу на позачерговому засіданні Уряду ухвалено рішення щодо розблокування роботи НАЗК.

Окрім того, Президент України вніс до ВРУ як невідкладний законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати