22 листопада 2023, 12:17

Генпрокурор: Канада спільно з Україною готова очолити коаліцію країн щодо повернення українських дітей

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі ICTV розповів про міжнародну співпрацю у сфері повернення незаконно переміщених українських дітей, конфіскації російських активів, а також розслідування злочину геноциду. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чоловік просив зменшити розмір аліментів на дитину, бо у нього значно зросли доходи: рішення апеляційного суду".

Так, на міжнародній конференції United for Justice. War Сrimes against Ukrainian Children, яка відбулася в Торонто 20 листопада, обговорювалося запровадження нових механізмів, які сприятимуть поверненню українських дітей. Як зазначається, активну роль у цих зусиллях відіграє Канада, яка наприкінці жовтня виступила з ініціативою подібної міжнародної коаліції на саміті в Мальті щодо реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського.

"Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі на конференції підкреслила, що саме Канада буде співголовувати з Україною в реалізації четвертого пункту Формули миру, присвяченій поверненню всіх полонених і депортованих. Вона також заявила про те, що Канада готова очолити спільно з Україною коаліцію країн, які сприятимуть поверненню українських дітей", – розповів Андрій Костін.

Так, Офіс Генпрокурора спільно з міжнародними партнерами збирає та аналізує всі наявні докази, які можуть свідчити про геноцидні наміри таких злочинів відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

"Маємо привернути увагу світової спільноти до того, що в самому серці Європи нині чиниться геноцид. Для цього необхідно зібрати достатньо доказів, щоб Міжнародний кримінальний суд міг винести справедливе рішення. Цьому присвячена наша постійна робота з партнерами, серед яких Офіс прокурора МКС", – зазначив генпрокурор.

Під час конференції також обговорювалися інші аспекти забезпечення комплексної відповідальності росії, зокрема конфіскація суверенних активів держави-агресора. Генпрокурор зазначив, що серед країн-партнерів вже є певний елемент політичної волі в розв'язанні цього питання, а українська сторона посилює співпрацю в цій сфері з партнерами з Канади, США та ЄС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати