04 листопада 2024, 12:43

Фундаментальний погляд на європейське кримінальне право: навчальний посібник


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Посібник “Основи європейського кримінального права” за авторства Костянтина Задої розкриває засади впливу права Ради Європи та Європейського Союзу на національне кримінальне право.

Задоя обкл

Навчальний посібник складається з трьох розділів, перший з яких присвячений тому, як питання кримінального права відображені в укладених у рамках Ради Європи міжнародних договорах та створеному органами цієї міжнародної організації “м'якому” праві.

До прикладу, у посібнику розглядається динаміка договірного права Ради Європи щодо запобігання окремим видам злочинів та дається загальна характеристика змісту міжнародних договорів такого типу, а також “каталогізовані” резолюції та рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи, що стосуються кримінально-правової сфери.

Втім, посібник не обмежується розглядом самого лише “кримінально-правового аспекту” права Ради Європи, але й пропонує погляд на особливості його впливу на національне кримінальне право, зокрема на особливості імплементації укладених у рамках Ради Європи міжнародних договорах щодо запобігання злочинності на національному рівні. Останнє питання розглядається на прикладі правової системи України, що повинно бути особливо корисним для українських юристів.

Другий розділ посібника присвячений впливу на національне кримінальне право з боку Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини. У посібнику дається загальна характеристика Конвенції та практиці Суду, на основі якої згодом розглядається як негативні та позитивні зобов'язання, що їх Конвенція породжує для держав-учасниць, впливають на національне кримінальне право. Чимало прикладів, що наводяться у розділі, стосуються й кримінального права України.

Третій розділ посібника присвячений впливу на національне кримінальне право з боку права Європейського Союзу. Що важливо, посібник не обмежується розглядом лише тієї галузі права Європейського Союзу, яка має назву “кримінальне право ЄС”, а пропонує ширший погляд на проблему. Скажімо, у посібнику розглядається й вплив на кримінальне право з боку установчих договорів Європейського Союзу. Остання лекція розділу торкається й актуального та майбутнього впливу права  Європейського на національне кримінальне.

Навчальний посібник буде безумовно цікавим різному читачеві, починаючи від студентів-юристів, що лише вивчають кримінальне право, закінчуючи юристами-практиками з багаторічним стажем, які прагнуть до поглиблення своїх знань.

Посібник можна придбати за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати