31 липня 2020, 10:43

FRC наголосила, що якісна фінансова звітність повинна відображати наслідки COVID-19

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Рада з фінансової звітності Великобританії (UK’s Financial Reporting Council’s, FRC) завершила свій перший тематичний огляд звітності компаній з моменту початку поширення COVID-19.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Китайський бізнес у США може бути публічним, якщо він пройшов американський аудит".

Про це повідомляє ПАБУ.

Як зазначається, незважаючи на те, що компанії надають достатню інформацію, яка дає змогу користувачам зрозуміти наслідки впливу коронавірусу на їхню діяльність та перспективи подальшого розвитку, було б краще, якби, наприклад, у проміжних звітах інформація розкривалась ширше.

Так, тематичний огляд, у якому вибірково аналізувалися проміжні звіти за березень та річні звіти, пропонує рекомендації та приклади того, як компанії можуть покращити підготовку річних та проміжних звітів.

FRC підкреслила, що компанії наразі мусять:

- пояснювати суттєві судження та оцінки, зроблені під час підготовки звітів, та надавати змістовний аналіз чутливості й детальну інформацію про потенційні результати для підтвердження невизначеності розрахункових оцінок;

- розкривати будь-які суттєві судження, висловлені під час визначення того, чи існує суттєва невизначеність щодо їх здатності продовжувати свою діяльність;

- переконатися, що припущення, які використовуються для визначення безперервності діяльності компанії, сумісні з припущеннями, що використовуються в інших розділах фінансової звітності;

- послідовно застосовувати поточні облікові політики щодо виняткових та інших статей, які стосуються доходів та витрат, пов’язаних з пандемією COVID-19, та в жодному разі не розподіляти довільно доходи та витрати на ті, що зазнали впливу COVID-19, та ті, які з ним не пов’язані;

- підготувати проміжні звіти, які містять достатню інформацію, що пояснює вплив COVID-19 на діяльність компанії, її стан та перспективи.

Виконавчий директор FRC з питань нагляду Девід Рул (David Rule) зауважив: "Вплив пандемії COVID-19 на бізнес є всеохопним, але він дещо різниться залежно від галузі, регіону та компанії. Цей огляд підкреслює, наскільки важливим для звітності компанії є пояснення не тільки того, як COVID-19 позначився на результатах діяльності компанії, але і як це може вплинути на її майбутнє. Спираючись на приклади, ми надаємо подальші рекомендації та розробляємо норми, аби підтримати як компанії, так і користувачів фінансової звітності в цей складний період".

Актуально:

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати