11 березня 2024, 14:36

Фінляндія готова підтримати Україну у впровадженні сучасної системи моніторингу довкілля: що відомо

Пресслужба Міндовкілля

Міндовкілля разом із фінськими партнерами запускає нові довкіллєві проєкти та продовжує діалог щодо реалізації Пункту 8 Формули миру Володимира Зеленського, адже Фінляндія є співголовою у відповідній Міжнародній робочій групі. Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд запускає програму компенсації аграріям вартості сільгосптехніки вітчизняного виробника".

У ході зустрічі міністр Руслан Стрілець та міністр із питань довкілля та клімату Фінляндської Республіки Кай Мюккянен окреслили подальший рух цими треками.

"Уже можемо говорити про перспективи приєднання Фінляндії до Довкіллєвої декларації та спільну роботу для створення Платформи з оцінки збитків довкіллю від бойових дій. Фінляндії цікавий наш досвід у цій сфері, зокрема фіксація збитків та візуалізація даних за допомогою застосунку "ЕкоЗагроза", – йдеться в повідомленні.

Крім цього, закладено фундамент для співпраці України з Всесвітньою комісією з природоохоронних територій (WCPA).

"Це особливо важливо під час війни, адже 20% природоохоронних територій України постраждали від бойових дій. 10 наших нацпарків під окупацією. Наслідки неважко спрогнозувати за станом 3 парків, які вже деокуповано. Вони потребують майже повного відновлення. Фінляндія головує у WCPA і має глибоку природоохоронну експертизу. Запрошення з боку Фінляндії – вагомий крок для нашої держави у нашому приєднанні до руху європейських національних парків. Це можливість брати участь у європейських процесах ще до того, як ми офіційно приєднаємося до ЄС", – сказав Руслан Стрілець.

Як зазначається, фіналізуються деталі проєкту підтримки України в оцінці шкоди довкіллю, покращення якості води та моніторингу наземного біорізноманіття, фінансування якого в обсязі 2 млн євро забезпечить МЗС Фінляндії.

Україна отримала пропозицію щодо цього проєкту в ході форуму United for Justice. United for Nature у жовтні 2023 року. Сьогодні є дорожня карта проєкту для створення Національної системи моніторингу якості елементів довкілля, а також відновлення біорізноманіття та збереження водних ресурсів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати