24 грудня 2020, 15:42

Фінансові компанії-гаранти мають забезпечити виконання обов’язкових нормативів, - НБУ

Прес-служба НБУ

Національний банк нагадує фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання гарантій  (фінансові компанії-гаранти) про необхідність виконання обов’язкових фінансових нормативів на щоденній основі. Йдеться про нормативи адекватності капіталу (К1), максимального ризику на одну особу або пов’язаних осіб (К2), запасу ліквідності (К3), вимоги щодо обмеження ризиків гаранта з фінансовими активами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ пропонує нові правила визначення суми прийнятних активів страховиків".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначаєтся, що такі нормативи Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг ввела ще в 2019 році. Вони стали обов’язковими до виконання з 1 травня 2020 року. За результатами поданої фінансової звітності за 9 місяців 2020 року дві третини фінансових компаній-гарантів із 354 ліцензованих не дотримувалися вимог цих нормативів та мають хоча б один невиконаний норматив.

Зокрема, більшість компаній-порушників не ведуть активної діяльності та не мають укладених договорів про надання гарантії. Зазначимо, що фінкомпанії-гаранти зобов’язані виконувати нормативи незалежно від того, чи здійснювали вони відповідні операції. Вони повинні мати затверджену внутрішню методику оцінювання ризиків щодо надання гарантій та їх забезпечення, розроблені процедури своєчасного виявлення, розрахунку, оцінки, моніторингу, контролю та управління ризиками, пов’язаними з наданням гарантій.

"Ми вкотре звертаємо увагу гарантів, які планують вести активну, на необхідність дотримуватись обов’язкових нормативів щодня. В учасників цього ринку було достатньо часу для приведення своєї діяльності у відповідність до нормативних вимог, оскільки нормативи було прийнято ще в 2019 році. За невиконання нормативів Національний банк має право застосовувати заходи впливу. Наразі помітною є тенденція, коли фінансові компанії-гаранти, які не планують провадити відповідну діяльність і не готові до виконання нормативів, добровільно відмовляються від ліцензій", - зазначила директор департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг Ольга Максимчук.

Нагадаємо, НБУ зробив безкоштовними операції у СЕП з виплати матдопомоги під час посиленого карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати