16 травня 2022, 16:19

Європейська мережа омбудсманів ухвалила Декларацію щодо України

За результатами конференції Європейської мережі омбудсманів 27 квітня 2022 року в Страсбурзі ухвалено Декларацію щодо України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як не стати жертвою торгівлі людьми: роз'яснення для тих, хто виїхав за кордон"

У документі європейські колеги висловили підтримку особисто Людмилі Денісовій, як Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, та солідарність з українцями-жертвами російської агресії.

Омбудсмани європейських країн поділяють глибоке занепокоєння про долю примусово депортованих до рф українців, дітей і дорослих, та наполягают на проведенні незалежного міжнародного розслідування для отримання інформації про їхнє становище.

У Декларації міститься заклик до уповноваженого з прав людини в рф Т. Москалькової виконувати свою роль у захисті прав людей, незалежно від їхнього походження і без будь-якої дискримінації, і з особливою увагою ставитися до проблеми примусово депортованих до рф громадян України.

Зі свого боку, колеги-омбудсмани сприятимуть додержанню європейськими країнами своїх міжнародних зобов'язань, зокрема Загальної декларації прав людини, Женевської конвенції, Міжнародної конвенції з прав дитини та Європейської конвенції з прав людини.

Декларація залишається відкритою для підписання іншими омбудсманами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати