Європарламент проголосував за відмову приймати проїзні документи, які росія видала на незаконно окупованих територіях в Україні та Грузії. При цьому євродепутати підкреслюють право на притулок для тих, хто хоче в’їхати до ЄС з гуманітарних міркувань.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Конкурс з міжнародного гуманітарного права у Москві. Цинічна безглуздість або безглузда цинічність?"
540 голосами «за», 6 «проти» та 36 «утрималися», Європарламент схвалив свій мандат на переговори з Радою ЄС щодо законодавчої пропозиції щодо невизнання проїзних документів, виданих росією в окупованих регіонах України та на так званих сепаратистських територіях Грузії, з метою оформлення візи або під час перетину зовнішніх кордонів ЄС.
Євродепутати відзначають, що анексія росією Криму та Севастополя, Донецька, Луганська, Херсона та Запоріжжя в Україні є незаконною, і що ЄС засудив рішення росії визнати незалежність так званих сепаратистських регіонів Абхазії та Південної Осетії в Грузії. Тому країни-члени ЄС і їхні союзники не прийматимуть проїзні документи, видані росією в цих регіонах. Згідно з пропозицією, Єврокомісія повинна проконсультуватися з країнами ЄС і скласти список російських проїзних документів, які не повинні прийматися надалі.
Право на в'їзд до ЄС з гуманітарних міркувань
Погодившись прискорити розгляд пропозиції, євродепутати ухвалили поправки до позиції Ради ЄС. Вони підкреслюють право кожного втекти від конфлікту в Україні та в'їхати до ЄС з гуманітарних міркувань. Позиція Європарламенту також надає Єврокомісії повноваження додавати нові регіони до списку окупованих територій або видаляти їх за допомогою делегованих актів, які не вимагають голосування співзаконодавців, але проти яких Рада ЄС та Європарламент можуть заперечити. У зв'язку з цим євродепутати просять Єврокомісію залучити Європарламент і Раду ЄС на ранній стадії підготовки цих делегованих актів.
Наступні кроки
Зараз Європарламент і Рада ЄС будуть обговорювати остаточну форму акту. Після ухвалення обома установами та публікації в Офіційному журналі ЄС він набуде чинності наступного дня після публікації.
Додаткова інформація
росія видає паспорти жителям Криму з моменту незаконної анексії Кримського півострова в 2014 році, і зараз вона робить це в інших непідконтрольних українському уряду територіях України. Невизнання цих російських паспортів застосовуватиметься, коли хтось запитує візу для в'їзду в ЄС або коли вони перетинають зовнішні кордони ЄС.
За даними Єврокомісії, майже всі країни ЄС вже повідомили про те, що вони не приймають російські паспорти, видані в окупованих іноземних регіонах. Пропозиція спрямована на скоординований, послідовний підхід і правову визначеність.