21 січня 2021, 14:57

ЄСПЛ виніс перше рішення про наслідки російської агресії проти Грузії

Європейський суд з прав людини

Європейський суд з прав людини виніс рішення у міждержавній справі Грузія проти Росії (II) щодо тверджень уряду Грузії про те, що певна адміністративна практика Російської Федерації порушила Конвенцію в контексті збройного конфлікту між двома державами у серпні 2008 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ukraine v. Russia (re Crimea): ЄСПЛ визнав справу прийнятною та розгляне її по суті".

Зазначається, що на думку Суду, події, що відбулися під час активної фази бойових дій (8-12 серпня 2008 р.), не підпадали під юрисдикцію Російської Федерації. Однак він постановив, що Російська Федерація здійснювала "ефективний контроль" над Південною Осетією, Абхазією та "буферною зоною" протягом періоду з 12 серпня по 10 жовтня 2008 року, коли відбулося офіційне виведення російських військ. Після цього сильна присутність Росії та залежність влади Південної Осетії та Абхазії від Російської Федерації свідчили про те, що продовжувався "ефективний контроль" над Південною Осетією та Абхазією. 

Отже, Суд дійшов висновку, що події, що відбулися після припинення бойових дій - тобто, після угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року - потрапив під юрисдикцію Російської Федерації. Він встановив низку порушень Конвенції.

Із судовим рішенням можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати