27 серпня 2020, 11:49

ЄСПЛ: тримання мігранта під вартою в очікуванні висилки порушило Конвенцію

ECHR. Ukrainian Aspect

Громадянин Бангладешу Мухамед Сакават прибув до Бельгії та подав заяву про надання притулку. Управління у справах іноземців відмовило йому у в’їзді, після чого мігранта помістили до в транзитного центру біля аеропорту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: коли цивільний позов в кримінальному провадженні порушує презумпцію невинуватості".

Зазначається, що за декілька тижнів заява Сакавата була відхилена. Інші його запити у зв’язку із наданням притулку також мали негативний результат.

Тим часом стосовно мігранта було видано кілька наказів про затримання, які він оскаржив, але безуспішно. Зрештою після рішення Обвинувальної палати його звільнили.

М.Сакават звернувся до Європейського суду з прав людини , передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect". Посилаючись на статтю 5 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що його тримання під вартою було несумісним з цією статтею, а також скаржився на те, що він не мав доступу до ефективного засобу судового захисту для оскарження цього тримання під вартою.

Так, суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 7,5 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Мухамед Сакават проти Бельгії" (заява № 54962/18) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, неможливість отримати процесуальний статус потерпілого ЄСПЛ оцінив у €12 тис.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати