Після тривалого (з 2016 р.) тестування на окремих користувачах електронної системи обміну документами, Європейський суд з прав людини нарешті відкрив до неї доступ усім заявникам.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".
Читайте також: "ЄСПЛ визнав нечинним пункт трудового договору, оскільки його по-різному тлумачили держоргани".
Так, eComms (ECHR Electronic Communication Service, - прим. ред.) - це сервіс, впроваджений ЄСПЛ для електронного спілкування з представниками заявників. Він активується лише після комунікації (тобто, прийняття) скарги, коли справа переходить на стадію провадження і уряд держави-відповідача має подати зауваження.
Чому так? Річ у тім, що скаржники у переважній більшості з різних причин невірно оцінюють перспективи звернення до Страсбургу і за статистикою у 95% випадків суд виносить рішення про неприйнятність скарги. Тому інструмент електронної комунікації надається тим скаржникам, які належно обґрунтували звернення, що має підстави для розгляду. Сутність і зручність системи полягає в тому, що через неї можна подавати (завантажувати) свої процесуальні документи: заперечення, вимоги, інші документи, не відправляючи кореспонденцію у паперовій формі. Ключова перевага у цьому - економія часу на пересилання та отримання документації з миттєвим підтвердженням отримання.
Як зазначається, eComms підтримується лише в операційних системах Windows і Mac OS X у всіх популярних браузерах. У разі виникнення труднощів, або якщо документи повинні бути надіслані терміново, наприклад, для дотримання часових обмежень, їх слід надіслати факсом за номером: +33 (0) 3 88 41 27 30. Вказано, що eComms також не повинна використовуватися для листування за правилом 39 (тимчасові заходи) Регламенту Суду до передачі справи.
Всі документи, які надсилатимуться до ЄСПЛ, повинні бути у форматі PDF. У разі необхідності вони, звісно, мають бути підписані. З технічного боку важливо розуміти, що документи мають бути у текстовому форматі, але ні в якому разі не PDF-файл на основі зображень.
Більше того, ці документи повинні бути максимально оптимізовані, а також якомога меншими за розміром самого файлу - без шкоди для читання. Максимально дозволений розмір для кожного PDF-документа становить 50 Мб. Якщо файл перевищує цей розмір, документ повинен бути розділений і названий відповідним чином (наприклад, Part 1, Part 2 тощо).
Читайте також: "Відмова відкривати кримінальне провадження - це порушення Конвенції, - ЄСПЛ".
При цьому для позначення найменування файлів, що завантажуються до eComms, треба використовувати лише символи з розширеного коду ASCII. Кирилиця та інші алфавіти не допускаються.
Для користування системою eComms створюється особистий кабінет. Ключом до нього є адреса електронної пошти, надана заявником під час подання скарги. У разі, якщо ви працюєте в юридичній компанії, буде правильним надати загальну електронну адресу (звісно, вона має реально і регулярно переглядатися), щоб до особистого кабінету за необхідності мали доступ кілька користувачів - юристів компанії.
Про зміну адреси електронної пошти особистого кабінету eComms слід інформувати ЄСПЛ. З керівництвом eComms для представників англійською мовою можна ознайомитися тут.