20 серпня 2020, 11:27

ЄСПЛ: спецконфіскація порушила гарантії захисту права власності

ECHR. Ukrainian Aspect

Компанія Credit Europe Leasing Ifn SA здавала в оренду вантажівки, фургони та металеві кіоски фірмі S.C. Через невиконання останньою своїх зобов’язань, компанія розірвала договори і висунула вимогу про повернення майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Неможливість отримати процесуальний статус потерпілого ЄСПЛ оцінив у €12 тис.".

Однак через кримінальне розслідування, у якому фігурувала S.C., прокуратура ухвалила рішення про вилучення активів, що належали компаніям, пов’язаним з цією фірмою. Серед таких активів були і транспортні засоби Credit Europe Leasing Ifn SA та деякі її металеві кіоски.

Зазначається, що компанія оскаржила це рішення, але безуспішно. Адже процесуальний закон дозволяв арешт активів у будь-якої третьої сторони з метою подальшої спеціальної конфіскації.

Зокрема, пізніше Управління з розслідування організованої злочинності та тероризму, яке вело справу, скасувало рішення про арешт активів, втім майно не було повернуто.

Credit Europe Leasing Ifn SA звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Так, компанія скаржилася на втручання в її права власності всупереч, зокрема, статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі погодився із доводами заявника та констатував порушення конвенційних гарантій.

Таким чином, в частині застосування ст. 41 Конвенції стосовно справедливої компенсації ЄСПЛ вирішив, що це питання не було готове для вирішення і відклав його на пізнішу дату.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Credit Europe Leasing Ifn SA проти Румунії" (№ 38072/11)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ присудив по €20 тис. правозахисникам, яким влада намагалася закрити рота.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати