22 квітня 2021, 11:46

ЄСПЛ: Обмеження волі на підставі заочного висновку психіатра не порушило Конвенції

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Примусове обмеження волі підозрюваного у вчиненні злочину на підставі діагнозу, поставленого психіатром за висновками, що були зроблені раніше іншими лікарями, не становить порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Непрофесійність юрисконсульта - факт чи суб'єктивна оцінка директора компанії?"

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «D.C. проти Бельгії» (заява № 82087/17), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У серпні 2015 року D.C. напав на людину з ножем і того ж дня був заарештований поліцією. Його звинуватили в замаху на вбивство та помістили під варту. У вересні 2015 року психіатр поставив діагноз: параноїдна шизофренія, мотивуючи такий висновок тим, що заявник складав небезпеку для себе та для суспільства.

У червні 2016 року було ухвалене рішення про його примусове ув’язнення. Це рішення згодом було підтверджене відділом обвинувачення. А от апеляція D.C. з питань права була відхилена. Відділ соціального захисту ухвалив рішення звільнити чоловіка з випробовувальним періодом лише у березні 2018 року з метою його госпіталізації в психіатричну лікарню.

D.C. звернувся до Європейського суду з прав людини. Він посилався на на ст. 5 §1 та §4 (право на свободу та безпеку / право на прийняття рішення про законність тримання під вартою без зволікань) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зокрема, заявник стверджував, що його тримання під вартою, призначене слідчими судовими органами, було незаконним, оскільки воно було засноване на висновку психіатра, який його ніколи не відвідував, а також на звіті, складеному за понад півтора року до цього. Він також скаржився на відмову слідчих судових органів викликати певних свідків та експертів, а також на те, що слухання не були публічними, та стверджував, що відділ обвинувачення був упередженим.

Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі  «D.C. проти Бельгії» (заява № 82087/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати