У Страсбурзі розглянули скаргу Вероніки Чобану, чий син потонув під час відпочинку у дитячому таборі в м. Суліна (Румунія).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄСПЛ дослідив підстави тримання під вартою під час розслідування"
Вичерпавши можливості відновлення прав на національному рівні, жінка звернулася до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Посилаючись на ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заявниця стверджувала про порушення права її сина на життя через його утоплення під час перебування в таборі відпочинку та про неефективне розслідування його смерті.
ЄСПЛ констатував порушення ст. 2 Конвенції в аспекті розслідування трагедії та присудив сатисфакцію у розмірі 12 тис. євро відшкодування моральної шкоди.
Нагадаємо, що згідно із законом, практика Європейського суду з прав людини є джерелом права для українських суддів. І при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Вероніка Чобану проти Молдови» (заява № 69829/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.