05 березня 2021, 14:45

ЄСПЛ: Неефективне розслідування утоплення дитини в таборі коштувало державі 12 тис. євро

інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

У Страсбурзі розглянули скаргу Вероніки Чобану, чий син потонув під час відпочинку у дитячому таборі в м. Суліна (Румунія).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ дослідив підстави тримання під вартою під час розслідування"

Вичерпавши можливості відновлення прав на національному рівні, жінка звернулася до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, заявниця стверджувала про порушення права її сина на життя через його утоплення під час перебування в таборі відпочинку та про неефективне розслідування його смерті.

ЄСПЛ констатував порушення ст. 2 Конвенції в аспекті розслідування трагедії та присудив сатисфакцію у розмірі 12 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

Нагадаємо, що згідно із законом, практика Європейського суду з прав людини є джерелом права для українських суддів. І при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Вероніка Чобану проти Молдови» (заява № 69829/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати