03 березня 2021, 11:41

ЄСПЛ дослідив підстави тримання під вартою під час розслідування

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Золандт проти Нідерландів» (№ 69491/16), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ дослідив критерії провокації злочину з боку правоохоронців"

Фердинанд Жерардус Золандт був обвинувачений у замаху на вбивство, збройний напад за обтяжуючих обставин, знищення майна та незаконному зберіганні вогнепальної збої, боєприпасів та кастету.

Рішенням слідчого судді йому був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 14 днів. Пізніше суд подовжив його тримання під вартою і відхилив декілька клопотань про звільнення з-під варти.

Апеляційний суд, який переглядав рішення за скаргою підозрюваного, відхилив його вимоги та залишив в оскаржуване рішення.

Пізніше Золандт був визнаний винним у декількох злочинах та засуджений до десяти місяців позбавлення волі з вирахуванням терміну, відбутого під вартою під час досудового розслідування.

Ще під час розслідування чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 5§3 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що в рішення апеляційного суду за його скаргою не містило достатніх підстав для обґрунтування продовження його тримання під вартою.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 5§3 Конвенції.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Золандт проти Нідерландів» (№ 69491/16), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати