23 липня 2021, 16:11

ЄСПЛ: Формальне виконання вимог законодавства порушило Конвенцію

Справа «Хачатріан і Коновалова проти Росії»

Інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect

Надмірний бюрократизм, коли заради формального дотримання закону наноситься шкода інтересам громадян, часто порушує конвенційні гарантії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Правило 80: коли ЄСПЛ може змінити власне рішення на протилежне"

Це вкотре підтвердив Європейський суд з прав людини в рішенні у справі «Хачатріан і Коновалова проти Росії» (№ 28895/14),  повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Подружжя Мкртіч Хачатріан та Єлизавета Коновалова (вірменин та росіянка) разом із дитиною проживали у Сосногорську (РФ).

При цьому Хачатріан перебував на території РФ з 2001 року. Національні органи влади відмовились продовжувати йому посвідку на проживання. Офіційною причиною стала відсутність медичної довідки, що згідно із законодавством мала додаватися до відповідної заяви.

Подружжя звернулося до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції, подружжя скаржилося на те, що рішення було непропорційним і не враховувало наслідки для їх сімейного життя.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 8 Конвенції та присудив 2 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Хачатріан і Коновалова проти Росії» (№ 28895/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати