09 квітня 2021, 10:06

ЄСПЛ дослідив, чи можна повернути право допитувати свідків, від якого раніше відмовились

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному обвинуваченому право на допит свідків. Але чи можна повернути собі це право в апеляції, якщо відмовився від нього в суді першої інстанції?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Держава виплатить 20 тис євро за небажання розслідувати смерть породіллі"

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Ді Мартіно і Молінарі проти Італії» (№ 15931/15 і 16459/15), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Подружжя Леонардо Ді Мартіно та Марія Молінарі разом з іншими 15 особами були обвинувачені  в участі в організованому злочинному угрупуванні, що займалося вирощуванням наркотичних конопель і торгівлею марихуаною.

В ході судового розгляду обвинувачені наполягали на розгляді справи за спрощеною процедурою (національний Кодекс кримінальних проваджень допускав розгляд не в усному провадженні, а на підставі доказів, зібраних стороною обвинувачення). Суддя задовольнив клопотання, ухваливши рішення про необхідність заслухати лише одного свідка.

В 2012 році жінка була виправдана судом першої інстанції, в той час як її чоловік був визнаний винним, але лише в частині культивування забороненої рослини.

Втім, наступного року апеляційний суд скасував вироки та визнав обох винними в усіх інкримінованих злочинах. Тоді засуджені подали касацію стверджуючи, що апеляційний суд визнав їх винними без всіх свідків обвинувачення.

Але в 2014 році Касаційний суд відхилив скаргу, адже, починаючи безпосередньо з першої інстанції, судовий розгляд їхньої справи був проведений відповідно до правил спрощеної процедури. Отже, постановив вищий суд, ні суд першої інстанції, ні апеляційний суд не мали безпосереднього доступу до заслуховування свідків обвинувачення під час попереднього розслідування, а також те, що ці суди мали «опосередкований» контакт з показаннями свідків.

Тоді Ді Мартіно і Молінарі звернулися до Європейського суду з прав людини. Вони стверджували про порушення їхнього права на справедливий суд.

Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення статті 6§1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Ді Мартіно і Молінарі проти Італії» (№ 15931/15 і 16459/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати