14 грудня 2020, 10:05

ЄСПЛ: Чи можна під час політагітації використовувати пісні не національною мовою?

Справа «Ахмет Явуз Їлмаз проти Туреччини»

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

У Туреччині єдиною мовою парламентських перегонів є турецька. Адвокат, який планував реалізувати своє пасивне виборче право, вирішив з’ясувати, чи не буде порушенням відтворення курдських пісень під час агітації. Але відповіді не отримав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Підстави та порядок звернення до ЄСПЛ"

Чи є така невизначеність порушенням конвенційних гарантій, – з’ясовував Європейський суд з прав людини у справі «Ахмет Явуз Їлмаз проти Туреччини» (№ 48593/07), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Адвокат Ахмет Явуз Їлмаз, як незалежний кандидат на парламентських виборах у Туреччині 2007 року, звернувся до виборчої ради із запитом, чи буде вважатися правопорушенням відтворення із його автомобіля відтворення курдської пісні.

Річ у тім, що відповідно до закону у виборчій кампанії могла використовуватися лише турецька мова. З іншого боку, існувало рішення Касаційного суду з висновком про те, що відтворення або співання курдської пісні не було злочином згідно з національним законодавством.

Але виборча рада не надала відповіді на запит, пославшись на те, що не мала компетенції у цьому питанні.

Адвокат узяв участь у виборах, але оскаржував результати. Він вимагав перерахування оскільки  його ім’я, як незалежного кандидата, в виборчих бюлетенях було надруковано меншим шрифтом, ніж для політичних партій. Виборча рада відхилила його запит встановивши, що бюлетені відповідали національному законодавству.

Тоді Їлмаз звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 3 Протоколу № 1 (право на вільні вибори) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що не міг відтворювати курдську пісню під час своєї виборчої кампанії. Також він подав інші скарги на порушення в бюлетенях, суворі заходи безпеки та необхідність проведення передвиборної зустрічі в спортивному центрі, розташованому далеко від центру міста.

Але у Страсбурзі не побачили порушення прав заявника.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Ахмет Явуз Їлмаз проти Туреччини» (№ 48593/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, шкоду від сусідства з відділком поліції ЄСПЛ оцінив у € 5 тис.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати