27 жовтня 2020, 16:45

Емі Коні Барретт стала п’ятою жінкою суддею за історію ВС США

26 жовтня Сенат США підтримав і затвердив призначення Емі Коні Барретт на посаду судді Верховного суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Конституційний суд Польщі заборонив проводити аборти в країні"

Про це повідомляє The New York Times.

Суддя Баретт стане 115-м суддею Верховного суду та п'ятою жінкою на цій посаді за історію існування суду. Її кандидатуру підтримали 52 сенатори, проти проголосувало - 48. Це був перший випадок за 151 рік, коли кандидатуру не підтримав жоден представник меншості в Сенаті.

У той же день Емі Коні Барретт склала першу присягу у Білому Домі. Однак офіційно стане суддею лише після другої присяги у Верховному суді, яку вона має скласти вже 27 жовтня.

«Призначення Емі Коні Барретт справді історична подія. Це найвідвертіша кандидатура до Верховного суду. Це особа, яка відкрито критикувала незаконне рішення Роу проти Уейда», - сказав сенатор Джош Хоулі, республіканець штату Міссурі.

«Вона є однією з найяскравіших особистостей нашої держави, і вона принесе надзвичайну справедливість у найвищій інстанції нашої землі», - сказав Дональд Трамп.

Сама ж Емі Коні Барретт подякувала президенту та вищим республіканцям Сенату і зазначила: «Завдання судді - протистояти політичним уподобанням. Суддя має проголошувати незалежність не лише від Конгресу та президента, а й від власних переконань, які можуть вливати на рішення».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати