24 жовтня 2020, 11:00

Конституційний суд Польщі заборонив проводити аборти в країні

Судді визнали невідповідним конституції положення законодавства, яке дозволяло жінці перервати вагітність у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни в податку на спадщину та дарування в Польщі".

Про це повідомляє веб-сайт BBC.

Цим положенням аргументували приблизно 98% абортів, які легально провели в країні минулого року.

Польське законодавство про аборти і до ухвалення цього рішення було одним з найсуворіших в Європі. В результаті в 1993 році ухвалили закон про планування сім'ї, охорону плоду та умови допустимості переривання вагітності. В цьому законі перераховувалися три умови легальності аборту: якщо вагітність загрожує життю або здоров'ю матері, якщо медичний огляд покаже наявність у плода важкого і незворотного дефекту або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю, якщо вагітність виникла в результаті кримінальних дій.

119 депутатів сейму, які представляють праві й консервативні сили, звернулися в Конституційний суд Польщі з проханням визнати неконституційним положення закону від 1993 року про допустимість проведення аборту в разі, якщо пренатальні обстеження покажуть високу ймовірність важкого і невідворотного дефекту плода або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю. Автори подання стверджували, що це положення легалізує євгенічні практики щодо ще не народженої дитини і порушує її право на життя і гідність особи.

Активісти і правозахисники, які протестують проти посилення законодавства, заявляють, що наслідком такого рішення конституційного суду стане подальше наростання в Польщі «абортного підпілля», а жертвами нелегальних абортів можуть стати тисячі польських жінок. Постанова суду призвела до акцій протесту по всій Польщі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати