18 березня 2015, 18:19

Електронні сервіси у сфері державної реєстрації запрацюють з квітня – Мін’юст

Прес-служба Міністерства юстиції України

Міністерство юстиції запроваджує нові стандарти надання реєстраційних послуг. З квітня отримати усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок можна буде в електронній формі, не виходячи з дому. Про це, презентуючи електронні сервіси у сфері державної реєстрації в Кабінеті Міністрів, заявив Міністр юстиції Павло Петренко, повідомили «Юридичній газеті» у прес-службі міністерства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Після запровадження нових електронних сервісів громадянам не потрібно буде витрачати час у чергах, знаходити посередників серед державних службовців, щоб отримати ту чи іншу довідку. Всі ці сервіси можна буде отримати через Інтернет у себе вдома чи на роботі, зайшовши на сайт Міністерства юстиції і оплативши цю послугу своєю платіжною карткою», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, згідно з прийнятими законодавчими актами усі сформовані електронною системою документи матимуть такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.

Кожному електронному документу буде присвоєно унікальний номер. За ним в електронній системі можна буде віднайти оригінал документу, якщо цього буде вимагати банк чи якась інша установа. Термін дії сформованого документа і його унікального номера буде визначений Мін′юстом. Нині триває дискусія з цього приводу – пропонуються варіанти від 3 місяців до півроку.

Міністр юстиції також зауважив, що замовлення щодо формування необхідного документу з реєстру підприємств можна буде робити по максимально розширеному переліку для пошуку: назві компанії, інформації про засновників, інформації про директорів, по відповідному коду.

«Ми розраховуємо на те, що більшість із 1,3 млн довідок, які стосувалися реєстрації і ведення бізнесу, наші громадяни будуть отримувати не в реєстраційних службах, а через електронні сервіси», - зазначив Павло Петренко.

Таким чином, вдасться ліквідувати черги, знищити побутову корупцію і прибрати всі перепони і негатив, які створюються державою для підприємців.

«Другий блок питання, який ми врегулювали, стосується реєстрації прав на нерухомість. Процедура тут схожа з попередньою. Громадянину треба перший раз прийти і подати пакет документів щодо реєстрації нерухомості. А потім через 5 чи 14 днів прийти й забрати ці документи», - наголосив Міністр юстиції.

Ще однією ініціативою стане надання нотаріусам права проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення, починаючи з квітня. Якщо ця процедура спрацює позитивно, то наступним кроком, згідно з концепцією реформування надання публічних сервісів, буде передача нотаріусам можливості реєструвати всі об′єкти нерухомості як повноцінним державним реєстраторам, наголосив очільник Мін′юсту.

Він також повідомив, що Уряд прийняв розпорядження, яким зобов′язав усі органи державної виконавчої влади використовувати інформацію з реєстрів і повторно не вимагати від громадян цю інформацію.

Зазначені реформи мають відобразитися на позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. «Досвід інших країн говорить, що кожне підвищення у цьому рейтингу країни на один пункт оцінюється приблизно в 600 млн доларів додаткових інвестицій. Неважко порахувати, скільки ми отримаємо додатково, якщо піднімемося в рейтингу Doing Business на 16-17 пунктів», - резюмував Павло Петренко.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати