Навчання за допомогою цифрових ресурсів, не зовсім новий метод, його включення в сектори навчального процесу надзвичайно прискорилося у зв’язку з пандемією. Що думають з цього приводу викладачі з різних закладів по світу? Про це йдеться у повідомленні веб-сайту Euronews.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Брюссель проти Apple: протистояння за державну допомогу".
У багатьох школах рішення про продовження онлайн навчання приймали учні та їх батьки. Наприклад, за даними міністерства освіти ОАЕ, протягом навчального року до 2021 р. 17% учнів повернулися до аудиторій, а 83% вирішили продовжити дистанційне навчання. У міжнародній школі GEMS у Дубаях пропонують поєднання дистанційного та особистого навчання. Керівник школи математики Майк Крейер каже, що це була криза навчання, зокрема, особисто для нього: «Під час дистанційного навчання я стикнувся з соціальними проблемами. Не вистачало спілкування з учнями та комунікації з колегами. Аналізуючи якість самих уроків, вони все-таки були чудовими тільки завдяки технологіям. iPad розширив можливості візуалізації технічних процесів».
Керівник школи GEMS Саймон Герберт вважає, що онлайн навчання відіграє важливу роль, проте не є панацеєю. Це просто рішення, яке прийнятне у відповідних обставинах. Звична обстановка в класі — це те, як більшість з нас проходять період становлення та соціалізації. «Чи зможе онлайн навчання абсолютно витіснити традиційний підхід, побачимо, — каже він. — У даному випадку постає питання з приводу того, який вплив поза школою онлайн навчання має на дітей».
У деяких галузях змішана форма навчання — поєднання двох підходів — уже ефективно використовується. Цей підхід має на меті забезпечити учнів та викладачів новими компетенціями та навичками на майбутнє. Засновник і генеральний директор Awecademy у Канаді Ріа Бідшахрі каже, що мова не може йти просто про те, щоб взяти той самий зміст, що був раніше закладений у процес навчання, і просто перемістити його в інтернет: «Учасники навчального процесу повинні бути новаторами в навчальній програмі, у педагогіці, у методах навчання, навіть у тому, як структурувати урок та свою діяльність». Ріа Бідшахрі вказав, що у своєму навчальному закладі вони не просто впроваджують інновації на технологічному рівні, а й розробляють альтернативні навчальні програми та методи оцінювання, а це і є майбутнє.
Девід Норт з агентства з працевлаштування North Start каже, що в теперішній ситуації онлайн навчання має очевидні переваги: «Мова йде про єдине освітнє рішення, яке зараз є масштабованим та має велике географічне охоплення, що дозволяє студентам навчатися в рідній країні, а це економічно вигідно. Завдяки величезному прогресу в технології та значному поштовху, який пандемія дала методології, онлайн навчання зараз є також комерційно вигідною бізнес-ідеєю».
Генеральний директор The Guys Events Монік Белль розповіла про навчання студентів через інтернет в Єльському університеті: «Багато студентів усе ж ходили на курси під час карантину, адже пандемія і онлайн навчання викликали неоднозначну реакцію. Дехто отримував задоволення від навчання вдома, проте іншим не вистачало мотивації для навчання».
Засновник і генеральний директор Xponential & Futurist Тарік Курейші вважає, що комбінація онлайн або змішаного навчання працює добре: «Технології чудові в застосуванні, вони спрощують життя людини. Так, вони не замінюють особистий людський зв’язок, проте вже понад 500 млн людей перейшли в інтернет-навчання. Це хіба не про людський зв’язок, нехай навіть на відстані?».