26 жовтня 2020, 16:50

Брюссель проти Apple: протистояння за державну допомогу

Брюссель оголосив, що оскаржуватиме рішення суду, згідно з яким Apple не повинна повертати Ірландії 13 мільярдів євро відшкодованих податків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Брюсселю набридло вводити в оману: кінець веганських гамбургерів"

Про це йдеться у повідомленні веб-сайту Euronews.

"Європейський Союз з повагою вважає, що у своєму рішенні Європейський суд загальної юрисдикції допустив низку помилок у застосуванні закону. З цієї причини Комісія передає це питання до Європейського суду справедливості", - прокоментувала Комісар ЄС з питань конкуренції Маргрет Вестагер 

Юридична боротьба Комісії проти Apple розпочалася в 2016 році, коли Вестагер оголосила, що дворічне розслідування виявило надання Ірландією «неправомірних податкових пільг», які, за її словами, становлять державну допомогу. Брюссель забороняє державну допомогу, стверджуючи, що це спотворює конкуренцію.

Тоді Вестагер заявила, що «цей вибірковий режим дозволив Apple сплатити ефективну ставку корпоративного податку в розмірі 1 відсотка від європейського прибутку в 2003 році до 0,005 відсотка в 2014 році». Потім вона наказала повернути 13 мільярдів відшкодованих податків і, відповідно, Apple оскаржили рішення.

У липні Європейський суд загальної юрисдикції виступив на стороні Apple, аргументуючи це помилковою заявою Комісії про те, що технологічна компанія «отримала селективну економічну перевагу і, в свою чергу, державну допомогу».

«Якщо держави-члени надають деяким транснаціональним компаніям податкові пільги, недоступні їхнім конкурентам, це шкодить чесній конкуренції в Європейському Союзі, порушуючи державний закон правила допомоги. Ми повинні продовжувати використовувати всі наявні у нас інструменти, щоб забезпечити компаніям сплату справедливої ​​частки податку», - резюмувала Маргарет Вестагер.

У Apple заявили: «Оскарження рішення не змінить фактичних висновків  суду, які доводять, що ми завжди дотримувались закону в Ірландії, як і скрізь, де працюємо».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати