28 квітня 2020, 18:11

Економічна турбулентність турбує людей більше, ніж коронавірус

Результати опитування "Барометр щастя" в Україні від ЄБА

Європейська Бізнес Асоціація

Цього року Інтегральний показник Барометру склав 2,64 бали з 5-ти можливих та продовжує перебувати у негативній площині. Індекс демонструє незначну позитивну динаміку у порівнянні з минулим роком (2,61 балів у попередньому періоді).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес оцінив роботу податкових органів".

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Вищі оцінки:

  • 3,36 балів – поточна робота
  • 3,28 балів – соціальне життя
  • 2,92 балів – загальний досвід життя в Україні
  • 2,61 балів – рівень доходів

Так, майже половина учасників опитування Барометр щастя в Україні задоволені своєю поточною роботою – 46%При цьому 55% респондентів погоджуються, що їх рівень доходів є достатнім, натомість 45% вважають власний рівень доходів недостатнім для нормального життя. Водночас більшість опитаних зазначає, що вважають свій рівень доходів достатнім для однієї людини, проте за умови утримання дітей або літніх людей, або ж для здійснення великих покупок як-то машина чи квартира – він буде категорично недостатнім.

Переважна більшість, а саме 80% задовільно або ж позитивно оцінюють своє соціальне життя, хоча й скаржаться, що можливості дозвілля у регіонах набагато скромніші у порівнянні з великими містами, а також на брак часу для ведення повноцінного життя після роботи та фактичну відсутність work-life balance.

При цьому 45% опитаних оцінили свій загальний досвід життя в Україні задовільно, 24% – позитивно, тоді як 31% не задоволені якістю життя в Україні. Найбільше людей турбує відчуття незахищеності та невпевненості в майбутньому, повільність змін, слабкість державних інституцій.

Нижчі оцінки:

  • 2,53 балів – система освіти
  • 2,38 балів – охорона здоров’я
  • 2,30 балів – дотримання прав
  • 2,18 балів – екологія
  • 2,17 балів – рівень безпеки

"Оцінка системи освіти дещо погіршилася цього року та перемістилася з вищих у нижчі оцінки. Так, 50% повідомили про незадовільне ставлення до системи освіти в України. Ще 36% оцінюють її задовільно, і тільки 14% – позитивно. Серед основних нарікань – застарілі методики викладання, слабка технічна база, невідповідність реаліям сьогодення та потребам бізнесу.

Більшість опитаних, а саме 58% не задоволені станом системи охорони здоровя, при цьому 42% оцінюють рівень медицини задовільно або ж позитивно. Водночас респонденти, які дали позитивну оцінку, здебільшого оцінювали свій досвід користування сервісами приватних медичних закладів. 

Екологічні проблеми також викликають значне занепокоєння у українців. Тільки 28% оцінюють екологічну ситуацію в Україні задовільно, тоді як 67% респондентів вважають її негативною. Учасники опитування вказують на відсутність державної стратегії у цьому напрямку, нераціональне користування природними ресурсами, відсутність екологічного контролю, проблему зі сміттям", - вказали в ЄБА. 

Традиційно найгіршу оцінку отримав рівень безпеки в країні. Так, 67% респондентів не задоволені станом безпеки та почувають себе невпевнено щодо власного майбутнього. Здебільшого людей турбує політична та економічна невизначеність, війна на Сході України, неефективність правоохоронних органів. Ще 61% негативно оцінюють правове поле та регулювання в країні, зокрема щодо відсутності дискримінації та рівня демократичних свобод та рівня адміністративних послуг. Особливо багато нарікань стосовно адмінпослуг – користувачі чекають на осучаснення, діджиталізацію та підвищення якості державних сервісів.

Читайте також: "Бізнес закликає не зволікати із спрощенням видачі готівки на касі – ЕВА".

"Третій рік поспіль результат власного дослідження щастя українців, який проводить Асоціація, опиняється у негативній площині. Незадоволеними залишаються базові потреби людей почуватися безпечно та економічно захищеними, відчувати впевненість у майбутньому. Частину потреб, як-то доступ до якісного медичного обслуговування, можливість навчання та саморозвитку, збагачення дозвілля, для своїх співробітників покриває відповідальний соціально-орієнтований бізнес. Проте це незначна частина населення, та й більшість факторів, що вливають на загальну якість життя, можна вирішити тільки на державному рівні. Бізнес готовий виконувати свою частину зобовязань перед громадянами, навіть у таких непростих умовах як зараз, тоді як державі варто якнайшвидше вдаватися до комплексних структурних змін та реформ – не на словах, а у справах", – зазначила Анна Деревянко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Відповідаючи на додаткове питання, яке явище викликає у вас найбільший стрес, українці поставили на перше місце економічну ситуацію, на друге – політичну невизначеність, на третє – війну на Сході. В ЄБА зробили висновок, що людей бентежить не стільки сама ситуація з коронавірусом, як її економічні наслідки.

Довідково

Барометр щастя України – щорічне опитування, яке проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2018 р.

82% опитаних – мешканці Києва. 63% респондентів – люди віком від 26-40 років. Більшість опитаних є офісними працівниками – 55%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати