25 листопада 2021, 13:47

Екологічний аудит: Уряд схвалив проєкт законодавчих змін

Пресслужба Міндовкілля

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедури проведення екологічного аудиту». Прийняття документа дозволить зробити процедуру більш чіткою та прозорою, а також відкрити доступ громадськості до інформації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес закликає парламент не саботувати реформи у сфері промислового забруднення та екоконтролю"

Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.

Зміни необхідні, щоб привести процедуру у відповідність до норм діючого законодавства, зокрема, встановити однакову термінологію у нормативно-правових актах відповідно до Закону «Про оцінку впливу на довкілля». 

Також законопроєкт закріплює вимогу здійснення обов’язкового екологічного аудиту:

  • у разі ліквідації або виведення з експлуатації підприємств, установ або організацій, їх структурних підрозділів;
  • на підставі рішення суду про встановлення порушень вимог природоохоронного законодавства.

Встановлюються єдині вимоги щодо створення висновків екологічного аудиту та оприлюднення висновків обов’язкового екологічного аудиту на офіційних вебсайтах замовників та сайті Міндовкілля.

В.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець також зазначив, що наступними кроками у вдосконаленні екоаудиту має стати цифровізація процесів, зокрема створення електронного Реєстру екологічних аудитів в Україні. Держава має чітко розуміти де, хто, коли та як проводить екологічні аудити на підприємствах. Це дозволить уникнути зловживань з боку недобросовісних аудиторів, а також спростить пошук реальних причин локального впливу на навколишнє середовище.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати