08 квітня 2020, 16:52

EBA обговорила з міністром інфраструктури найболючіші питання для бізнесу

Вчора, 7 квітня, Європейська Бізнес Асоціація провела онлайн-зустріч з Владиславом Криклієм, Міністром інфраструктури України, де були обговорені найболючіші питання для бізнесу у сфері інфраструктури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щодо проведення конкурсів на посади керівників АМПУ, Укрзалізниці

За словами пана Криклія, в «УЗ» вирішили призупинити конкурс у зв’язку з тим, що не всі можуть проводити співбесіди. В АМПУ ситуація та ж сама, але там є в.о. голови, якому Міністерство довіряє. Він повідомив, що рішенням КМУ було призупинено діяльність Вищого корпусу державної служби, тому до закінчення карантину ніякі конкурси не будуть проведені.

Щодо пілотного проекту по приватній тязі і тарифікації перевезення приватними локомотивами

Наказ про спеціальну комісію, яка має займатися цими питаннями, знаходиться на підписанні. Проте запрацює комісія, скоріше за все, після карантину (або ж в онлайн-режимі).

Тарифи визначатимуться на законодавчому рівні.

Щодо методики портових зборів

Проект методики має бути оприлюднений до кінця наступного тижня для публічного обговорення.

Про перевезення ліків Укрпоштою

У зв’язку з пандемією, 23 березня Уряд прийняв рішення щодо можливості доставки ліків Укрпоштою. Така можливість буде в період коронавірусу і, у разі успішних результатів, розглядатиметься запровадження такого механізму у майбутньому.

Про законопроект «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту» (НКРТ)

Попередній законопроект був відкликаний Урядом 4 березня, але вже є новий, який вже схвалив Комітет антикорупційної політики. «Оскільки попередній законопроект був ініційований Урядом, то зі зміною Уряду ми змушені погоджувати його знову», - прокоментував він.

Про концесії та приватизацію портів

«Ми маємо позитивну статистику вантажопотоків, які йдуть через державні порти, і стивідорні компанії. Не дивлячись на карантин, тут є приріст», - заявив пан Криклій.

Перші два концесіонери в морській галузі підтвердили свою готовність підписувати угоду. Крім цього, до Фонду держмайна вже направлена інформація щодо підготовки в приватизацію трьох портів (Скадовськ, Усть-Дунайськ та Білгород-Дністровськ). Там вантажопотік сильно впав і потрібно оновлювати портову інфраструктуру, а для цього потрібен інвестор, який зможе їх придбати без права змінювати профіль впродовж 5-и років. Державі, за словами міністра, інвестувати свої кошти в ці порти неефективно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати