24 жовтня 2024, 11:44

«До переліку обвинувачених Спецтрибуналу щодо злочину агресії міжнародні партнери просять додати Лукашенка» – нардеп Мезенцева

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазначила в інтерв’ю телеканалу «Рада» голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській Асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева, міжнародні партнери просять «додати білоруського диктатора Олександра Лукашенка до переліку обвинувачених створюваного Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України». 

«Утім наразі ми фокусуємось на 20-30 ТОП-посадовцях російської федерації (йдеться про тих, хто задумав цю війну, віддавав накази про її початок та продовження – ред.)», – зауважила народний депутат. 

По треку створення Спецтрибуналу триває робота Core Group (Основної групи) – коаліції зі 41 країни. Зокрема, опрацьовуються установчі документи цього нового міжнародного судового органу, який розглядатиме виключно ad hoc ситуацію – злочин агресії проти України, і який стане окремим суб’єктом міжнародного права. 

Формат Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України на основі двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи визнано найбільш перспективним. Про це в коментарі агентству «Укрінформ» сказав Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич. Раніше в інтерв’ю «Юридичній Газеті» він звертав увагу, що одним із дискусійних питань залишається те, до якої міри Трибунал зможе працювати in absentia. 

Трибунал за іншою концепцією – на основі України з Організацією Об’єднаних Націй з ухваленням відповідної резолюції Генеральної асамблеї ООН продемонстрував би максимальний вияв легітимності з боку міжнародної спільноти, утім подібний формат за нинішніх умов залишається складним політичним завданням, вважає Антон Кориневич. 

До Трибуналу, створеного на основі угоди з Радою Європи, згодом зможе долучитися будь-яка держава світу, навіть якщо вона не є постійним членом або спостерігачем організації. «Це дасть ширшої міжнародної легітимності», – прокоментувала Марія Мезенцева.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати