04 квітня 2022, 13:04

Директива про тимчасовий захист у країнах ЄС: ВС підготував переклад

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд переклав українською та публікує тексти Директиви про тимчасовий захист 2001/55/EC та Рішення Ради ЄС, яким вона була активована для України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС ВС вказав на умови та підстави представництва дітьми своїх батьків"

Директива Ради 2001/55/ЄС від 20 липня 2001 року про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у разі масового напливу переміщених осіб та про заходи, що сприяють збалансованості зусиль між державами-членами щодо прийому таких осіб та відповідальності за наслідки такого прийому

Імплементаційне рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 року, що встановлює наявність масового напливу переміщених осіб з України у розумінні статті 5 Директиви 2001/55/ЄС та запроваджує тимчасовий захист

Нагадаємо, тимчасовий захист включає право на житло, освіту, роботу, соціальне забезпечення, медичну допомогу, але скористатися цими правами можна після реєстрації в обраному місці проживання в будь-якій країні ЄС (лише в одній). Статус встановлюється на один рік і може бути продовжений ще на два роки, у разі зміни ситуації в Україні може бути припинений.

Про переваги правового режиму тимчасового захисту в європейських країнах для українських переселенців, порівняно з перебуванням у статусі туриста чи отриманням статусу біженця, розповідала суддя Верховного Суду Олена Кібенко.

Звертаємо увагу, що Директива та Рішення Ради ЄС про її активацію для українців встановлюють лише мінімальні стандарти захисту, які має забезпечити кожна країна. Тому громадянам обов’язково необхідно  вивчити законодавство тієї країни ЄС, у якій вони планують залишитися.

Більше інформації про отримання тимчасового захисту в різних країнах Європи можна знайти на телеграм-каналі – «Мої права за кордоном».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати