За липень кордон України перетнуло на близько 600 тисяч осіб більше ніж за червень, а кількість українців, які повертаються, більша ніж тих, хто виїжджає.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Загибель керівництва МВС в авіакатастрофі: 5 посадовцям ДСНС повідомлено про підозру»
Про це повідомили у Держрикордонслужбі.
Загалом у липні Держприкордонслужбою оформлено пропуск через кордон з країнами ЄС та Молдовою понад 3,8 млн осіб. Для порівняння, цей показник на близько 1 мільйон осіб вищий, ніж у травні. Як зазначалося раніше, зростання пасажиропотоку відбулося після закінчення навчального року в українських школах. При цьому на початку літнього сезону кількість наших співвітчизників, які їхали з України, переважала, але зараз ця ситуація змінилася.
Частка наших співвітчизників серед осіб, які перетинають кордон, складає понад 85%. Переважно це жінки, діти, літні люди.
Більш ніж половина пасажиропотоку припадає на українсько-польську ділянку кордону, особливо кількість охочих перетнути кордон зростає з п’ятниці по понеділок. Через це перед пунктами пропуску можуть виникати накопичення осіб та транспорту. Щоб не простоювати у чергах, прикордонники рекомендують громадянам за можливості обирати маршрути через пункти пропуску, які менш завантажені: «Смільниця», «Грушів» і «Угринів» або перетинати кордон у дні, коли пасажиропотік менший.
Актуальну інформацію щодо завантаженості пунктів пропуску завжди можна знайти у Фейсбуку на сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби.
Осіб, які слідують через Польщу транзитом, просять обирати для перетину кордону пункти пропуску в межах Закарпатської та Чернівецької областей.
Інформацію щодо стану черг з території суміжних держав можна простежити за посиланням.