01 грудня 2020, 11:14

Держгеокадастр та Асоціація міст України презентували Посібник з передачі земель громадам

Урядовий портал

30 листопада в Українському кризовому медіацентрі відбулася презентація "Практичного посібника з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відкрито другий в Україні регіональний Офіс євроінтеграції".

Про це повідомляє Урядовий портал.

У межах Проекту USAID "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПЛЮС), над розробкою посібника впродовж тривалого часу працювали аналітики АМУ у співпраці з фахівцями Держгеокадастру.

"Завдяки ініціативі Держгеокадастру наші громади отримують безцінне джерело для своєї спроможності - землю. До нас почали звертатися багато громад з певними запитаннями, тому виникла ідея підготувати спільно з фахівцями Держгеокадастру такий посібник, у якому крок за кроком буде розписаний алгоритм для місцевої влади та її працівників, муніципальних службовців тощо, що треба зробити, аби юридично грамотно отримати землю у користування", - пояснив виконавчий директор "Асоціації міст України" Олександр Слобожан.

Він зауважив, що у Верховній Раді планується до розгляду важливий для усього місцевого самоврядування проект, усієї системи у сфері земельних ресурсі та Держгеокадастру зокрема, № 2194, що є "земельною революцією" та початком глобальної передачі земель. У такий спосіб до кінця 2020 року - початку 2021 року, увесь механізм передачі має бути повністю реалізований.

Отже, серед питань, які обговорювалися під час заходу стали алгоритми передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність, особливості окремих етапів алгоритму передачі, зразки необхідних документів, витяги з нормативно-правових актів, що стосуються процесу передачі земель з державної до комунальної власності та інвентаризації земель, тощо.

"Крім передачі земель у комунальну власність, закон № 2194 має багато інших дуже важливих новел: в частині децентралізації органам місцевого самоврядування надаються додаткові повноваження, зокрема, у сфері здійснення контролю за використанням земель, відбувається радикальна дерегуляція земельних відносин, зокрема, шляхом скасування правил про деякі повноваження Держгеокадастру — він позбувається тих повноважень, які на сьогодні є неефективними. Ми підтримуємо цей процес, адже дерегуляція є важливим пріоритетом сучасного Держгеокадастру. На Законі №2194 процес децентралізації, процес повернення держави обличчям до громад не закінчується, адже є потреба у низці інших законопроектів та законодавчих ініціатив. Тому ми розраховуємо на співпрацю із громадськістю, профільними асоціаціями, і звичайно ж "Асоціацією міст України", - підсумував перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.

Нагадаємо, підписано міжурядову угоду між Україною та Естонією про технічне та фінансове співробітництво.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати