24 грудня 2020, 11:00

Департамент фінансового моніторингу Нацбанку очолив Олексій Бережний

Прес-служба НБУ

За результатами відкритого конкурсного відбору на вакантну посаду директора Департаменту фінансового моніторингу Національного банку України з 23 грудня цього року призначений Олексій Бережний.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ зробив безкоштовними операції у СЕП з виплати матдопомоги під час посиленого карантину".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

До його сфери відповідальності, зокрема, належатиме:     

  • регулювання та нагляд у сфері фінансового моніторингу за діяльністю суб’єктів первинного фінансового моніторингу, визначених законодавством з питань фінансового моніторингу;
  • організація і здійснення валютного нагляду за банками, філіями іноземних банків, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку, які отримали ліцензію на здійснення валютних операцій;
  • методологічне та методичне забезпечення виконання банками, філіями іноземних банків, небанківськими фінансовими установами завдань та обов’язків суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

Департамент фінансового моніторингу входить до блоку "Пруденційний нагляд", що підпорядковується заступнику Голови Національного банку Ярославу Матузці за вертикаллю підпорядкування.

Олексій Бережний має великий досвід роботи у банківському секторі. Він очолював напрями комплаєнс та фінансового моніторингу у низці українських банків, зокрема, АБ "Укргазбанк", ПАТ "Приватбанк", ПАТ "Укрсоцбанк".

У Національному банку Олексій Бережний пропрацював загалом майже десять років. У 2014–2015 роках він очолював Департамент фінансового моніторингу Національного банку. Раніше, у 2003–2012 років, працював в Національному банку на різних керівних посадах, зокрема, очолював напрями запобігання використанню банківської системи для легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму, фінансового моніторингу, банківського регулювання та нагляду тощо.

Олексій Бережний також має досвід роботи в органах виконавчої влади. Зокрема, він обіймав посади заступника Міністра фінансів України та заступника  Міністра із закордонних справ України, працював у Посольстві України в США.

Нагадаємо, новий норматив довгострокової ліквідності для банків NSFR стане обов’язковим з 1 квітня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати