18 липня 2025, 17:56

У сім'ї високопосадовця Нацполіції конфісковано квартиру за результатами моніторингу способу життя

Пресслужба НАЗК

Апеляційна палата Вищого апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення ВАКС, яким суд відмовив у задоволенні позову прокурора та визнанні необґрунтованими активів родини високопосадовця Національної поліції України та стягненні їх у дохід держави. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Призначення субсидії для ДБСТ: заборгованість за комунальні послуги в орендованому житлі не є підставою для відмови"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

За результатами розгляду справи, колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП і скасувала рішення першої інстанції. Натомість суд ухвалив нове рішення, яким визнав необґрунтованими та стягнув у дохід держави частину активів вказаної особи, а саме квартиру в столиці.

Підставою для зазначеного рішення стали матеріали моніторингу способу життя посадовця, проведеного Національним агентством з питань запобігання корупції, а також матеріали, які самостійно отримали прокурори САП. 

Під час моніторингу способу життя заступника начальника одного з департаментів Нацполіції НАЗК з’ясувало, що матір посадовця подарувала йому понад 2,4 млн грн готівкою. Вже того ж дня останнім придбано в столиці квартиру площею 82,5 кв.м. В свою чергу «дарувальниця» коштів ніби то «позичила» їх у третьої особи.

Аналіз доходів та видатків родини правоохоронця та його родичів свідчить про  неможливість набути квартиру за рахунок законних доходів.

Рішення Апеляційної палати ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення.

Довідково: відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 77 Закону України “Про Національну поліцію” поліцейський звільняється зі служби у разі набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати