28 вересня 2020, 17:34

Цифровізація відсталих європейських галузей: коментар аудиторів ЄС

EUBusiness

«Промисловість Європи не в повній мірі користується передовими технологіями для інновацій і збереження конкурентоспроможності, а в деяких країнах все ще бракує національних стратегій цифровізації», - заявили аудитори ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Понад 20 млрд злотих на цифрову трансформацію економіки в Польщі"

Про це повідомляє EUBusiness.

Комісія створила Ініціативу з оцифрування європейської промисловості у 2016 році з метою активізації діджиталізації підприємств ЄС. Однак, згідно з новою доповіддю Європейської Рахункової палати, прогрес Ініціативи був нерівномірним серед країн-членів ЄС.

Цифрова трансформація промисловості або діджиталізація - це більше, ніж просто придбання нового ІТ-обладнання та систем. Вона передбачає використання можливостей, що надаються новими технологіями, для переосмислення всіх аспектів бізнес-процесу. За останні роки діджиталізація галузей промисловості ЄС прогресувала, але з різною швидкістю між країнами, регіонами та секторами. Також йдеться про великі розбіжності між великими компаніями, малими та середніми підприємствами.

Метою такої Ініціативи є підвищення конкурентоспроможності ЄС у цифрових технологіях та забезпечення того, щоб кожен бізнес в Європі - незалежно від сектору, розміру чи місцезнаходження - міг отримати вигоду від цифрових інновацій. Ініціатива мала на меті мобілізувати близько 50 млрд євро державних та приватних інвестицій протягом п’яти років після її запуску.

Одним із ключових елементів є створення та функціонування цифрових інноваційних центрів для надання консультацій щодо технологій та мереж для місцевого бізнесу.

Аудитори також зазначають, що не всі держави-члени ЄС, ймовірно, досягнуть цілей 2020 року щодо забезпечення широкосмугового покриття. Крім того, рівень використання швидкої широкосмугової мережі дуже різниться у різних компаній (наприклад, у 2019 році лише 46% малих та середніх підприємств мали швидкий широкосмуговий доступ), і це неминуче стримує цифрову промислову революцію в ЄС.

Аудитори надають ряд рекомендацій, які також враховують запропоновану нову програму Digital Europe 2021-2027, яка все ще обговорюється.

Вони стосуються:

  • допомоги державам-членам у виявленні своїх прогалин у фінансуванні, звертаючи увагу на наявне фінансування ЄС;
  • вдосконалення моніторингу ініціативи діджиталізації шляхом встановлення відповідних показників результатів та відстеження витрат;
  • визначення, координації та прийняття рамок для мережі європейських центрів цифрових інновацій, що охоплює всі регіони Європи;
  • вжиття подальших заходів для підтримки досягнення належних рівнів широкосмугового зв'язку.

Нагадаємо, Уряд призначив відповідального за цифровізацію Мінекономіки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати