«Промисловість Європи не в повній мірі користується передовими технологіями для інновацій і збереження конкурентоспроможності, а в деяких країнах все ще бракує національних стратегій цифровізації», - заявили аудитори ЄС.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Понад 20 млрд злотих на цифрову трансформацію економіки в Польщі"
Про це повідомляє EUBusiness.
Комісія створила Ініціативу з оцифрування європейської промисловості у 2016 році з метою активізації діджиталізації підприємств ЄС. Однак, згідно з новою доповіддю Європейської Рахункової палати, прогрес Ініціативи був нерівномірним серед країн-членів ЄС.
Цифрова трансформація промисловості або діджиталізація - це більше, ніж просто придбання нового ІТ-обладнання та систем. Вона передбачає використання можливостей, що надаються новими технологіями, для переосмислення всіх аспектів бізнес-процесу. За останні роки діджиталізація галузей промисловості ЄС прогресувала, але з різною швидкістю між країнами, регіонами та секторами. Також йдеться про великі розбіжності між великими компаніями, малими та середніми підприємствами.
Метою такої Ініціативи є підвищення конкурентоспроможності ЄС у цифрових технологіях та забезпечення того, щоб кожен бізнес в Європі - незалежно від сектору, розміру чи місцезнаходження - міг отримати вигоду від цифрових інновацій. Ініціатива мала на меті мобілізувати близько 50 млрд євро державних та приватних інвестицій протягом п’яти років після її запуску.
Одним із ключових елементів є створення та функціонування цифрових інноваційних центрів для надання консультацій щодо технологій та мереж для місцевого бізнесу.
Аудитори також зазначають, що не всі держави-члени ЄС, ймовірно, досягнуть цілей 2020 року щодо забезпечення широкосмугового покриття. Крім того, рівень використання швидкої широкосмугової мережі дуже різниться у різних компаній (наприклад, у 2019 році лише 46% малих та середніх підприємств мали швидкий широкосмуговий доступ), і це неминуче стримує цифрову промислову революцію в ЄС.
Аудитори надають ряд рекомендацій, які також враховують запропоновану нову програму Digital Europe 2021-2027, яка все ще обговорюється.
Вони стосуються:
- допомоги державам-членам у виявленні своїх прогалин у фінансуванні, звертаючи увагу на наявне фінансування ЄС;
- вдосконалення моніторингу ініціативи діджиталізації шляхом встановлення відповідних показників результатів та відстеження витрат;
- визначення, координації та прийняття рамок для мережі європейських центрів цифрових інновацій, що охоплює всі регіони Європи;
- вжиття подальших заходів для підтримки досягнення належних рівнів широкосмугового зв'язку.
Нагадаємо, Уряд призначив відповідального за цифровізацію Мінекономіки.