24 вересня 2020, 9:33

Понад 20 млрд злотих на цифрову трансформацію економіки в Польщі

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Більше 20 млрд злотих з Фонду реконструкції буде направлено на цифровізацію в Польщі. Цей напрямок є одним із пріоритетів Європейської комісії, і ЄС виділяє на ці цілі все більше коштів, повідомляє Міністерство цифровізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Роботизація польської економіки: нові податкові пільги"

• 2021-2022 роках Польща з Фонду реконструкції отримає близько 18,9 млрд євро у вигляді субсидій, а в 2023 року додаткові субсидії складуть до 4,1 млрд євро. В цілому за всіма пріоритетними напрямками це складе близько 23 млрд євро.

• З цього, згідно із заявою Єврокомісії, 20% буде присвячено цифровій трансформації. У перерахунку на злоті це близько 20 млрд., - відзначили в Міністерстві цифровізації.

• За даними Міністерства цифровізаціі Европейська комісія буде підтримувати проекти в сфері надання доступу до сучасного зв'язку, в тому числі в самих віддалених містах, а також інвестиції в розвиток 5G, 6G і оптичних волокон.

У міністерстві нагадують, що Єврокомісія визначила стратегічні орієнтири щодо реалізації Фонду реконструкції економіки ЄС після кризи. Оцифровка - один з пріоритетів. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що 20% Фонду реконструкції буде присвячено оцифруванню.

«Євросоюз виділяє все більше коштів на оцифровку. Це доказ його постійно зростаючої ролі», - підкреслили в міністерстві.

Польща отримає близько 18,9 млрд євро субсидій з Фонду реконструкції в 2021-2022 роках, а в 2023 році додатково до 4,1 млрд євро. В цілому за всіма пріоритетними напрямками це складе близько 23 млрд євро.

«З цієї суми, згідно із заявою Єврокомісії, 20% буде направлено на цифрову трансформацію. У перерахунку на злоті це близько 20 млрд», - підрахували у міністерстві.

Mіністерство повідомляє, що велика частина Фонду реконструкції - це Фонд відновлення і стійкості  (ang. Recovery and Resilience Facility – скорочено RRF), який становить в цілому 672,5 млрд євро.

Європейська комісія оголосила про сім флагманських проектів, які будуть важливі з точки зору ЄС. Це чисті технології і використання поновлюваних джерел енергії, реконструкція будівель, оцифровка будівель, 5G, оцифровка державного управління, підвищення кваліфікації і перепідготовка.

ЄК також вказує на ряд запланованих заходів в рамках інструменту RRF, таких як інвестиції в створення європейської хмарної федерації і європейських просторів даних.

«Дії, що вживаються Міністерством цифровізації, ідеально вписуються в плани Європейської комісії. Те, що ми робимо, відображено в позиції, представленій в п'ятницю 18 вересня», - зазначив міністр цифровізації Марек Загурський (Marek Zagórski).

Цифрове десятиліття. Європейська комісія буде підтримувати проекти щодо забезпечення доступу до сучасних мереж зв'язку, в тому числі в найвіддаленіших містах, а також інвестиції в розвиток 5G, 6G і оптичних волокон.

ЄК також пропонує рішення для безпечної європейської електронної ідентифікації, інвестуючи 8 мільярдів євро в суперкомп'ютери, включаючи розробку процесорів нового покоління. Також планується підтримати подальший розвиток штучного інтелекту.

Часовий горизонт для реформ та інвестицій встановлено на кінець липня 2026 року.

У зв'язку з високим пріоритетом вищезгаданої діяльності Європейська Комісія прискорює темпи роботи над Національним планом реконструкції (Krajowym Planem Odbudowy-  (КРО).

Не пізніше 30 квітня 2021 року Польща внесе свій вклад в план ЄС, в якому будуть викладені національні програми інвестицій і реформ відповідно до критеріїв політики ЄС.

В даний час над цим працюють усі міністерства Польщі, в тому числі Міністерство цифрових технологій.

«Ми вже представили свої пропозиції до Національного плану реконструкції. Це важливі і концептуально просунуті цифрові проекти» - зазначив міністр цифровізації Марек Загурський.

Під час свого виступу в Європейському парламенті президент Європейської комісії наголосила на необхідності розробки плану оцифровки Європи до 2030 року. Вона звернула увагу на чітко визначені цілі в цьому відношенні, такі як можливість встановлення з'єднань, навички та цифрові громадські послуги.

Вона вказала, що мета ЄС - зробити наступне десятиліття «Європейським цифровим десятиліттям», заснованим на чітких принципах: право на конфіденційність і можливість підключення, свобода вираження думок, вільний потік даних і кібербезпека.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати