Більше 20 млрд злотих з Фонду реконструкції буде направлено на цифровізацію в Польщі. Цей напрямок є одним із пріоритетів Європейської комісії, і ЄС виділяє на ці цілі все більше коштів, повідомляє Міністерство цифровізації.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Роботизація польської економіки: нові податкові пільги"
• 2021-2022 роках Польща з Фонду реконструкції отримає близько 18,9 млрд євро у вигляді субсидій, а в 2023 року додаткові субсидії складуть до 4,1 млрд євро. В цілому за всіма пріоритетними напрямками це складе близько 23 млрд євро.
• З цього, згідно із заявою Єврокомісії, 20% буде присвячено цифровій трансформації. У перерахунку на злоті це близько 20 млрд., - відзначили в Міністерстві цифровізації.
• За даними Міністерства цифровізаціі Европейська комісія буде підтримувати проекти в сфері надання доступу до сучасного зв'язку, в тому числі в самих віддалених містах, а також інвестиції в розвиток 5G, 6G і оптичних волокон.
У міністерстві нагадують, що Єврокомісія визначила стратегічні орієнтири щодо реалізації Фонду реконструкції економіки ЄС після кризи. Оцифровка - один з пріоритетів. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що 20% Фонду реконструкції буде присвячено оцифруванню.
«Євросоюз виділяє все більше коштів на оцифровку. Це доказ його постійно зростаючої ролі», - підкреслили в міністерстві.
Польща отримає близько 18,9 млрд євро субсидій з Фонду реконструкції в 2021-2022 роках, а в 2023 році додатково до 4,1 млрд євро. В цілому за всіма пріоритетними напрямками це складе близько 23 млрд євро.
«З цієї суми, згідно із заявою Єврокомісії, 20% буде направлено на цифрову трансформацію. У перерахунку на злоті це близько 20 млрд», - підрахували у міністерстві.
Mіністерство повідомляє, що велика частина Фонду реконструкції - це Фонд відновлення і стійкості (ang. Recovery and Resilience Facility – скорочено RRF), який становить в цілому 672,5 млрд євро.
Європейська комісія оголосила про сім флагманських проектів, які будуть важливі з точки зору ЄС. Це чисті технології і використання поновлюваних джерел енергії, реконструкція будівель, оцифровка будівель, 5G, оцифровка державного управління, підвищення кваліфікації і перепідготовка.
ЄК також вказує на ряд запланованих заходів в рамках інструменту RRF, таких як інвестиції в створення європейської хмарної федерації і європейських просторів даних.
«Дії, що вживаються Міністерством цифровізації, ідеально вписуються в плани Європейської комісії. Те, що ми робимо, відображено в позиції, представленій в п'ятницю 18 вересня», - зазначив міністр цифровізації Марек Загурський (Marek Zagórski).
Цифрове десятиліття. Європейська комісія буде підтримувати проекти щодо забезпечення доступу до сучасних мереж зв'язку, в тому числі в найвіддаленіших містах, а також інвестиції в розвиток 5G, 6G і оптичних волокон.
ЄК також пропонує рішення для безпечної європейської електронної ідентифікації, інвестуючи 8 мільярдів євро в суперкомп'ютери, включаючи розробку процесорів нового покоління. Також планується підтримати подальший розвиток штучного інтелекту.
Часовий горизонт для реформ та інвестицій встановлено на кінець липня 2026 року.
У зв'язку з високим пріоритетом вищезгаданої діяльності Європейська Комісія прискорює темпи роботи над Національним планом реконструкції (Krajowym Planem Odbudowy- (КРО).
Не пізніше 30 квітня 2021 року Польща внесе свій вклад в план ЄС, в якому будуть викладені національні програми інвестицій і реформ відповідно до критеріїв політики ЄС.
В даний час над цим працюють усі міністерства Польщі, в тому числі Міністерство цифрових технологій.
«Ми вже представили свої пропозиції до Національного плану реконструкції. Це важливі і концептуально просунуті цифрові проекти» - зазначив міністр цифровізації Марек Загурський.
Під час свого виступу в Європейському парламенті президент Європейської комісії наголосила на необхідності розробки плану оцифровки Європи до 2030 року. Вона звернула увагу на чітко визначені цілі в цьому відношенні, такі як можливість встановлення з'єднань, навички та цифрові громадські послуги.
Вона вказала, що мета ЄС - зробити наступне десятиліття «Європейським цифровим десятиліттям», заснованим на чітких принципах: право на конфіденційність і можливість підключення, свобода вираження думок, вільний потік даних і кібербезпека.