15 грудня 2020, 10:50

Чоловік довів через ЄСПЛ, що рушниця для підводного полювання не є зброєю

Справа "Панталон проти Хорватії"

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Аби підвищити показники роботи, правоохоронці полюбляють тлумачити сумніви на свою користь. Особу, яка перевозила через кордон рушницю для підводного полювання, звинуватили у недекларуванні зброї. Національні суди такий підхід підтримали.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Чи можна під час політагітації використовувати пісні не національною мовою?".

На захист громадянина став Європейський суд з прав людини у справі "Панталон проти Хорватії" (заява № 2953/14), повідомляє інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

У 2009 році в автомобілі Джанні Панталона, який перетинав державний кордон Хорватії, прикордонна поліція знайшла рушницю для підводного полювання разом з іншим пляжним спорядженням. Чоловіка визнали винним у недекларуванні зброї та призначили покарання у вигляді штрафу. Рушницю також було конфісковано.

Д.Панталон оскаржив це рішення, стверджуючи, що рушниця для підводного полювання не є зброєю. Але вищий суд відхилив апеляцію, пославшись на те, що відповідно до законодавства рушниця для підводного полювання була зброєю арбалетного типу і обвинувачений мав задекларувати її на кордоні.

У конституційній скарзі чоловік обгрунтовував, що рушниця мала резинову тягу, тому не могла бути зброєю арбалетного типу. Вона була призначена виключно для риболовлі. Але і цю скаргу суд відхилив.

Тоді Д.Панталон звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись, зокрема, на статтю 7 (ніякого покарання без закону) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що його засудили за дію, яка не складала правопорушення згідно з національним законодавством.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 7 Конвенції та постановив компенсувати заявнику матеріальну шкоду (520 євро), а також виплатити 1,5 тис. євро моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Панталон проти Хорватії" (заява № 2953/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, шкоду від сусідства з відділком поліції ЄСПЛ оцінив у € 5 тис.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати