24 березня 2022, 11:25

Бюро з патентів і товарних знаків США розриває зв’язки з російським та білоруським патентними відомствами

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Бюро з патентів і товарних знаків США (United States Patent and Trademark Office, USPTO) 22 березня опублікувало на сайті стейтмент про припинення співпраці з посадовими особами російського агентства, що відповідає за інтелектуальну власність, — Федеральною службою інтелектуальної власності (Роспатентом), з Євразійською патентною організацією та чиновниками Національного центру інтелектуальної власності Білорусі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З 11 березня 2022 р. USPTO більше не надаватиме запити на участь у Global Patent Prosecution Highway (GPPH) в USPTO, якщо такі запити ґрунтуються на роботі, виконаній Роспатентом як управлінням попередньої експертизи у рамках GPPH. Крім того, у нерозглянутих випадках, коли до 11 березня 2022 р. USPTO надавало особливий статус згідно з заявкам GPPH на основі роботи, виконаної Роспатентом, USPTO зніме цей статус і поверне ці заявки до черги на звичайну обробку та експертизу, що означає, що вони більше не будуть розглядатися як програми GPPH в USPTO.

USPTO повідомило про це рішення Японське патентне відомство, яке є секретаріатом GPPH.

Крім того, заявникам, які подають міжнародні заявки згідно з договором про патентну кооперацію (PCT), рекомендується бути обережними, перш ніж вибирати Роспатент як міжнародний пошуковий орган (ISA) чи міжнародний орган попередньої експертизи (IPEA). Це може перешкодити успішній обробці міжнародних заявок відповідно до PCT, включаючи передачу необхідних зборів через фінансові установи.

До відома: Всесвітня організація інтелектуальної власності — одна зі спеціалізованих агентств ООН — досі не закрила свій офіс у Москві.

Джерело

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати