13 червня 2020, 10:47

Будь-яка реакція на кризу має обов’язково ґрунтуватися на принципах верховенства права – CEPEJ

Прес-служба Верховного Суду

10 червня Європейська комісія з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) під час спеціальної заочної пленарної зустрічі затвердила Декларацію "Вивчені уроки і виклики, з якими стикнулась судова влада протягом і після пандемії COVID-19".  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС відмовив у задоволенні позову щодо звільнення позивача з посади директора ДБР".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Зазначається, що Декларація принципів є основою нової програми ("оперативного плану") CEPEJ для надання державам-членам плану дій на час кризового періоду, який впливатиме на роботу судових органів.

"Пандемія COVID-19 – це криза у сфері охорони здоров'я із серйозними людськими та соціальними наслідками, з викликами для судів та судових органів у державах-членах. Така криза у сфері охорони здоров’я може повторитися. Судові системи мають бути готовими, зокрема, коли мова йде про ефективні рішення для забезпечення безперервності роботи судів та доступу до правосуддя з дотриманням прав людини", - ідеться у повідомленні.

У Декларації зазначається, що "криза вимагає негайного та невідкладного реагування". Однак будь-яка реакція на кризу має обов’язково ґрунтуватися на принципах верховенства права і повинна поважати та захищати права людини. "Надзвичайні заходи повинні здійснюватися  у відповідності до принципів законності, правової визначеності та пропорційності й потребують здійснення постійного оцінювання. За потреби, необхідно проводити консультування судових органів та представників правничої професії з питань нормативних актів у сфері надзвичайних ситуацій. Будь-які впроваджені заходи повинні мати фіксовану дату закінчення, а  судовий перегляд  має відбуватись у встановлений термін", - наголошуються у Декларації.

Так, забезпечення охорони здоров'я і безпеки усіх працівників системи правосуддя, а також відвідувачів судів, має бути пріоритетним завданням під час та після кризи. Необхідно вживати заходи безпеки для забезпечення необхідного дистанціювання у приміщеннях суду. "Всі заходи мають відбуватися після консультацій і роз’яснення усім зацікавленим сторонам, їх необхідно регулярно оцінювати і адаптувати до нових умов. Все це може вимагати додаткових інвестицій у судову інфраструктуру", - йдеться у Декларації.

Ознайомитися з текстом Декларації принципів (англійською мовою) можна тут, а з неофіційним перекладом (українською мовою) за посиланням

Нагадаємо, ВС оприлюднив огляд практики ЄСПЛ за 2019 рік.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати