11 січня 2021, 16:29

Британські поліцейські відтепер повинні будуть виправдати використання наручників

Британські поліцейські сили повинні будуть виправдати використання наручників. Таке правило з’явилося після огляду, який був розпочатий після зупинки та обшуку олімпійської спортсменки Б’янки Вільямс. Про це повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


27-річна Вільямс звинуватила столичну поліцію в расовому упередженні щодо неї та її партнера, португальського спринтера Рікардо душ Сантуша, коли в липні минулого року поліцейські зупинили їх машину, наділи на них наручники та розлучили їх з 3-місячним сином.

Комісар міської поліції Крессіда Дік вибачилася перед спортсменами після того, як кадри інциденту в районі Майда-Вейл на північному заході Лондона опублікував олімпійський призер Лінфорд Крісті, який тренує цю пару. Встановлено, що подружжя не вчинило жодного правопорушення.

Читайте також: "Медичний пістолет у стилі Людини-павука: новинка у сфері охорони здоров'я"

Після цього Дік розпочала огляд використання наручників там, де арешт не проводився, тобто тактики, яка найчастіше застосовується під час зупинки та обшуку. Цей огляд включав консультації з молодими чорношкірими людьми у віці 16–25 років, а також з фронтовими офіцерами. У його висновках сказано: «Громадськість стурбована тим, що використання наручників може принизити гідність, і громадськість, погоджуючись навіть з тим, що використання наручників може мати місце, вважає, що наручники не повинні бути першою мірою, офіцерам слід докладати більше зусиль у спілкуванні та поясненні причин зупинки. Така тактика може навіть зробити використання наручників непотрібним».

Штаб-квартира поліцейської установи Скотланд-Ярд заявила, що збройні сили покращать свою підготовку, політику та процеси, що вже містить 10 рекомендацій. «Зараз міська поліція Лондона має розробити конкретну політику щодо попереднього арешту та використання наручників. Ця політика визначатиме чіткі вказівки для офіцерів, включаючи вимогу обґрунтувати будь-яке початкове застосування наручників, а також їх подальше використання під час взаємодії», — йдеться в повідомленні. Рекомендації включають додаткову юридичну підготовку, розширену безпеку офіцерів та вдосконалену підготовку з особистої безпеки для поліцейських, тактику деескалації та внесків громади у розуміння відповідного досвіду під час зустрічей з поліцією.

Міська поліція також змінила форму та електронну фіксацію зупинки та обшуку, включивши пункт про те, що будь-яке використання наручників перед арештом має бути обґрунтованим.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати